“Зона покриття”. Шкода від мобільних пристроїв

Стівен Кінг. Зона покриття // переклад Олени Любенко. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2011. – 432 с.


Нарешті дійшли руки і я прочитав ще одну книгу короля жахів – “Зона Покриття”. Насправді, не знав, що очікувати від книги із зомбі-апокаліпсисом. Хоча певні асоціації були пов’язані із серіалом “І мертві підуть” (The Walking Dead). Думаю, дарма. Стівен Кінг все зробив по-своєму та відкрив заповітну мрію усіх любителів зомбі – “Куди вони весь час ідуть?”.

В один момент усі ті, хто спілкувався по мобільному телефону, збожеволіли через дивний невідомий імпульс, стали мобілоїдами, зомбі, знищивши усі ті “речі”, які класифікують людину як цивілізовану, розумну особистість. Після цього іде поступове знайомство із головними героями: Клаєм, який хоче знайти своїх покинутих дружину та сина; Томом, який хоче добратися просто до свого дому; Алісою, маленькою дівчинкою, яка залишилася сама і готова була стати жорстокою, щоб винищувати зомбі; Джорданом, який був вірним товаришем своєму вчителеві та у відповідні моменти проявляв стільки мужності, на скільки це можливо.

“Тіло знає, як битися, коли йому це потрібно. Це таємниця, яку воно надійно зберігає так само, як секрети здатності перестрибувати струмок чи займатися сексом, або (дуже схоже на те) як помирати, коли немає іншого вибору.”

У книзі зомбі, мобілоїди не просто тупцюють в якомусь невідомому напрямку і жеруть та знищують усе підряд. Вони керуються колективним розумом, збираючись в зграї та наділені телепатією і ще всякими цікавинками. Це надало книзі якраз того невідомого ефекту, який відрізняє її від усіх інших типів зомбо-апокаліпсису. Думаю, у тому і весь Кінг – з простого робить складне та цікаве.

“Але чи мали ми вибір? Виживання дуже нагадує кохання. І те, і те сліпе.”

Дуже цікаво, що в “Зоні покриття” дуже багато згадок про “Темну вежу”, нагадуючи, що “Я, Стівен Кінг недавно завершив свою крутезну серію, не забувайте її”. Читацька спільнота дуже переживала чи зможе король жаху писати після такої серії. Я не читав його творів до “Темної вежі”, але скажу, що Роланд з Гілеаду і Клай, як провідники своїх команд для виживання, – сильні герої. Книга вартує, щоб сказати, Стівен Кінг нікуди не пішов і продовжує далі творити.

Фото на обкладинці anya_berezovska_

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s