“451° за Фаренгейтом”. Тут книгам не місце

Рей Бредбері. 451° за Фаренгейтом // переклад Євгенія Крижевича. – Навчальна книга – Богдан, 2011. – 208 с.


Рей Бредбері є одним із найвідоміших американських письменників-фантастів. За його плечима близько 400 написаних літературних творів різних жанрів. Праці цього письменника характеризуються своїм психологічним стилем, що заставляють читача багато обдумувати прочитане.

“451° за Фаренгейтом” є романом-антиутопією, який вважається одним з найкращих творів Бредбері. Для мене цей жанр посідає особливе місце, тому що, читаючи ці книги, ти задумуєшся над цінністю життя, владою, системою, своїми вчинками.

“Той, хто не створює, мусить руйнувати. Стара як світ істина. Психологія неповнолітніх правопорушників.”

Автор у романі розповідає про недалеке майбутнє, де влада встановила тоталітарний режим панування. Людям у цьому світі забороняється читати, займатися саморозвитком вказуючи на те, що це погано і непотрібно. Більшість книг були спалені, а якщо влада знаходила їх, то спалювалися не тільки книги, а й приміщення, де вони були, навіть із жителями. Жахливо. У цьому світі існує професія пожежника. Але не така як ми собі її уявляємо. Пожежники якраз займаються роздмухуванням пожеж, знищують книги.

“Якби ж можна було віддати саму душу в чистку, щоб її там розібрали, випатрали, відпарили, дезінфікували, знов зібрали, а вранці принесли назад. Якби ж…”

Як у більшості антиутопій існує деякий персонаж, що задумується над системою, у якій він живе; часто він і є головним героєм. У цьому творі таким головним персонажем є пожежник Гай Монтег, у якого після зустрічі із молодою дівчиною Кларисою поступово міняється світобачення. Але він боїться цього. Він самотній. Як одна людина може протистояти проти цілої тоталітарної машини?

“Книжки – лише одне із вмістилищ, де ми зберігаємо те, що боїмося забути. В них немає ніяких чарів. Чари в тому, що вони говорять, у тому, як вони зшивають клапті Всесвіту в єдине ціле.”

Усе, що описано та відбувалося у романі, можна перенести не тільки на період написання твору, але й дуже легко на наш час. Потрібно задуматися над цим. Бережімо книги. У них зберігається сила та знання народу. “451° за Фаренгейтом” – як збірка цитат, де із кожною сторінкою намагаєшся запам’ятати прочитане, щоб воно відклалося у твоїй голові. Думаю, роман вартує уваги читача, який ще не зустрічався із творами цього автора.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s