“5-а хвиля”. Ми не одні

Рик Янсі. 5-а хвиля // переклад Ольги Бойко. – Видавнича група “КМ-Букс”, 2016. – 448 с.


Другий постапокаліпсис підряд, щось мене потягнуло в ту сторону. Але це тільки через те, що я люблю цей жанр. Взагалі, люблю різні жанри, головне – щоб книга була цікава та залишалися якісь емоції після прочитання. А ця книга залишила їх…

Ми, люди, звикли думати, що існування прибульців – це щось казкове та фантастичне, вони знаходяться десь далеко від Землі, а ми домінуюча раса у Всесвіті. Але якщо це не так? І в один “прекрасний” момент вони прийдуть і не будуть добрими, не захочуть налаштовувати дружні стосунки. А просто мають ціль захопити чи знищити нас. Таку історію розкриває нам книга Рика Янсі “5-а хвиля”.

  • 1-а хвиля: Відключення електрики.
  • 2-а хвиля: Цунамі.
  • 3-а хвиля: Епідемія.
  • 4-а хвиля: Глушники.
  • 5-а хвиля: Скоро наступить і це буде кінець

“Важко прогнозувати, що відбудеться далі, коли те, що відбувається далі, – зовсім не те, що прогнозуєш.”

У такій послідовності йде винищення людської раси інопланетянами, які є вже давно поміж нас (щось схоже є у “Війні світів”, де прибульці вже давно готові до знищення людства і все було організовано на Землі). На початку роману ми зустрічаємося із Кессі, однією із головних героїнь, де вона роздумує, що остання із людської раси (тут мені згадується “Я – легенда”). Вона склала свій власний план, як потрібно виживати у цьому безладі, який утворився після нападу прибульців.

“Є тисяча шляхів, тисяча можливостей помилитися, і лише одна – зробити все правильно. Не думай на одну, дві, три гри наперед. Думай про цю найближчу гру, найближчий хід. Роби за один раз один правильний крок – і виграєш.”

Сама книга ділиться на розділи, в кожному з яких розповідається історія від певного героя, який бачить цю ситуацію зі своєї сторони, має свій власний шлях до виживання. Впродовж усього роману вони все далі й далі підходять до зустрічі один з одним, після чого історія стає спільною.

У цьому творі є кілька моментів, які не подобаються мені в книгах. Це коли ти за сторінок 50-100 уже знаєш підсвідомо, що має статися. І та-дам так стається. Ти думаєш, оце я крутий, я знав, що так відбудеться. Деякі сцени настільки банальні, що думаєш “що це таке”. Можливо, це особливість творів типу “young adult”, хоча я не так багато їх читав, тому не можу точно сказати. А загалом – роман із класною історією в цікавому жанрі для мене. Усі недоліки сюжету згладилися на фоні цікавої історії. Тому для любителів наукової фантастики якраз те що потрібно, тим більше це тільки перша частина із трилогії.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s