“Путівник по галактиці для космотуристів”. Дрібка британського гумору

Дуґлас Адамс. Путівник по галактиці для космотуристів // переклад Олексія Антомонова. – Навчальна книга – Богдан, 2015. – 232 с.


Існує дуже багато книг, жанри яких захоплюють людей – детективи, фентезі, фантастика, мелодрами. Але один жанр дуже міцно закріпився у читацькій спільноті – гумористична наукова фантастика. Дуґлас Адамс – британський письменник, який написав нетипову гумористичну серію “Путівник по Галактиці”, у яку входить п’ять книг.

Першою книгою із циклу була “Путівник по Галактиці для космотуристів”, яка мала феноменальний успіх, і в 1984 році очолила рейтинг англійських бестселерів. Деякі читачі називають цю книгу дивною, деякі культовою в історії фантастики, а інші “книгою під настрій”. Але на мою думку – це книга, яка так просто Вам не відкриє усі свої найкращі сторони. Вона з тієї літератури, для якої потрібна вся увага читача, читати необхідно вдумливо та неспішно. У такому разі автор проведе Вас сторінка за сторінкою у початок однієї із найвеличніших оповідок в історії Галактики.

“Його гумова шкіра брудно-зеленого кольору була достатньо товстою, щоби без шкідливих для здоров’я ефектів витримати як тиск води на глибинах до тисячі футів, так і політичну діяльність.”

Історія починається дуже цікаво. Артур Дент, головний герой твору, має просто найнещасливіші четверги у Всесвіті. Спочатку зносять його будинок, щоб прокласти шосе, а пізніше повідомляють про знищення його рідної планети, Землі, щоб прокласти міжгалактичний гіперпросторний маршрут. Він дуже здивований, адже цю планету попереджали дуже давно про знищення, яким зайнявся вогонський будівельний флот. Але в останній момент разом із Фордом Префектом йому вдається врятуватися, потрапивши на один із вогонських кораблів. Згодом Артур дізнається, що його новоспечений товариш зовсім не землянин, а космотурист, що досліджує різні планети та космос, пишучи книгу “Путівник по Галактиці для космотуристів”. Тут і починається захоплива гумористична пригода двох товаришів.

“Багаті ідіоти ладні викласти цілу купу грошей лише для того, щоб похизуватись перед іншими багатими ідіотами.”

У книзі зустрічається багато випадкових та абсурдних ситуацій, які під собою мають на увазі іронію автора над навколишнім світом. Жарти, які супроводжую книгу, настільки класні та у правильних місцях, що ти усвідомлюєш, що таке буває тільки в гуморі англійців. Дякуючи таким тонкощам у творі, усмішка не покидає аж до моменту, коли перегортаєш останню сторінку. Книга не сподобається усім, але якщо уже затягнуло, то не відпустить доки не познайомишся з усією серією “Путівника по Галактиці”.


Подорожуйте Галактикою, а якщо не виходить, то хоча б своєю планетою.

One thought on ““Путівник по галактиці для космотуристів”. Дрібка британського гумору

  1. Сповіщення: “Проблема трьох тіл”. Хороша китайська наукова фантастика – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s