“Путівник по галактиці для космотуристів”. Дрібка британського гумору

Дуґлас Адамс. Путівник по галактиці для космотуристів // переклад Олексія Антомонова. – Навчальна книга – Богдан, 2015. – 232 с.


Існує дуже багато книг, жанри яких захоплюють людей – детективи, фентезі, фантастика, мелодрами. Але один жанр дуже міцно закріпився у читацькій спільноті – гумористична наукова фантастика. Дуґлас Адамс – британський письменник, який написав нетипову гумористичну серію “Путівник по Галактиці”, у яку входить п’ять книг.

Першою книгою із циклу була “Путівник по Галактиці для космотуристів”, яка мала феноменальний успіх, і в 1984 році очолила рейтинг англійських бестселерів. Деякі читачі називають цю книгу дивною, деякі культовою в історії фантастики, а інші “книгою під настрій”. Але на мою думку – це книга, яка так просто Вам не відкриє усі свої найкращі сторони. Вона з тієї літератури, для якої потрібна вся увага читача, читати необхідно вдумливо та неспішно. У такому разі автор проведе Вас сторінка за сторінкою у початок однієї із найвеличніших оповідок в історії Галактики.

“Його гумова шкіра брудно-зеленого кольору була достатньо товстою, щоби без шкідливих для здоров’я ефектів витримати як тиск води на глибинах до тисячі футів, так і політичну діяльність.”

Історія починається дуже цікаво. Артур Дент, головний герой твору, має просто найнещасливіші четверги у Всесвіті. Спочатку зносять його будинок, щоб прокласти шосе, а пізніше повідомляють про знищення його рідної планети, Землі, щоб прокласти міжгалактичний гіперпросторний маршрут. Він дуже здивований, адже цю планету попереджали дуже давно про знищення, яким зайнявся вогонський будівельний флот. Але в останній момент разом із Фордом Префектом йому вдається врятуватися, потрапивши на один із вогонських кораблів. Згодом Артур дізнається, що його новоспечений товариш зовсім не землянин, а космотурист, що досліджує різні планети та космос, пишучи книгу “Путівник по Галактиці для космотуристів”. Тут і починається захоплива гумористична пригода двох товаришів.

“Багаті ідіоти ладні викласти цілу купу грошей лише для того, щоб похизуватись перед іншими багатими ідіотами.”

У книзі зустрічається багато випадкових та абсурдних ситуацій, які під собою мають на увазі іронію автора над навколишнім світом. Жарти, які супроводжую книгу, настільки класні та у правильних місцях, що ти усвідомлюєш, що таке буває тільки в гуморі англійців. Дякуючи таким тонкощам у творі, усмішка не покидає аж до моменту, коли перегортаєш останню сторінку. Книга не сподобається усім, але якщо уже затягнуло, то не відпустить доки не познайомишся з усією серією “Путівника по Галактиці”.


Подорожуйте Галактикою, а якщо не виходить, то хоча б своєю планетою.

Advertisements

One thought on ““Путівник по галактиці для космотуристів”. Дрібка британського гумору

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s