“Сосни. Облудні сосни”. Секрет Облудних Сосен

Блейк Крауч. Сосни // переклад Ганни Гнедкової. – КМ-Букс, 2016. – 288 с.


Блейк Крауч народився у 1978 році недалеко від міста Стействіль, що знаходиться у штаті Північна Кароліна. Автор просто обожнював серіал “Твін Пікс”, що є творінням Девіда Лінча та Марка Фроста. Захоплення цим серіалом в кінцевому результаті призвело до написання трилогії “Облудні Сосни”. Як сам автор пише: “Сосни” — це не “Твін Пікс”, аж ніяк, але без “Твін Пікс” не було б і роману”. Блейк Крауч до цієї трилогії мав ще написані книги, але був маловідомим, посереднім письменником. А після виходу першого роману “Сосни” із цього циклу набув великої популярності, а телекомпанія Fox зняла однойменний серіал “Облудні Сосни”.

Агент секретної служби Ітан Берк попадає у містечко під назвою Облудні Сосни, прокинувшись у лікарні та увесь в ранах, як потім пригадує після страшної дорожньо транспортної пригоди. Сюди він приїхав розслідувати зникнення двох товаришів агентів (чоловіка та жінки), які пропали недавнім часом. Трішки оклигавши Ітан починає розуміти, що у місті коїться щось не те, а жителі поводяться дуже дивно та незрозуміло. Навколо усі говорять неправду, зв’язок із зовнішнім світом відсутній, а найголовніше — що вибратися із цього міста неможливо.

Ітан Берк має неабияке бажання вирватися з цього місця, але, з іншого боку, всередині вирує невимовне прагнення розібратися що в цьому проклятому місті твориться. Через кілька марних спроб втекти з Облудних Сосен, секретний агент розуміє, що місто так просто не випустить його зі своїх лап. Залишається або змиритися, або померти. Спочатку книга здається цікавим детективом, але згодом ти бачиш, що тут щось інше, невідоме, яке ти хочеш зрозуміти.

“Для природи немає доброго чи поганого. Вона винагороджує продуктивність. У цьому прекрасна простота еволюції”

Ітан Берк не проста людина. Які б перешкоди та випробування перед ним не поставали, він впевнено і з твердим наміром крокує вперед до своєї мети, закриваючи очі на все навколо. Я рідко зустрічаю в книгах героя, якого дійсно “товчуть” на кожному кроці й впродовж усієї книги Ітан на грані виживання. Але в нього достатньо багато недоліків. Тільки на волосинці від смерті він розуміє, що йому потрібно для щастя, куди потрібно рухатися, щоб здобути його. Але за усією цією серйозністю та спокоєм ховається трішки інша людина, яка наробила багато помилок у своєму житті, заставила страждати від болю свою сім’ю. Цей тягар він буде тягнути завжди із собою, пробуючи усе виправити. Ось такий от неординарний хлопчина допомагає розкрити істину, що ж таке за місто ці Облудні Сосни.

СПОЙЛЕР!!! Як виявилось “Сосни” Блейка Крауча є апокаліпсисом і досить класним, з хорошою ідеєю, контролем містечка людиною, яка задумала зберегти людство від вимирання та й узагалі умови, при яких живуть люди в цій резервації. Але тут один цікавий факт, людей запхали у спеціальну рідину, де вони пролежали аж 2000 років. Реально? 2000 років… Як ресурси, матеріали, машини, які вони поклали в печері на стільки часу теж збереглися? Побудували стіну, яка теж збереглася стільки часу? А якщо ні, то як прокинувшись вони побудували її, якщо їх оточують мільйони монстрів, які є еволюцією людських істот. Навіть у науково фантастичних книгах чи фільмах людей вводять в анабіоз чи стазис на кілька сотень років, але ж не тисяч. КІНЕЦЬ СПОЙЛЕРА!!!

Сама книга здається незвичною, написана розривчасто, багато коротких речень. Відповідно легко читається. Але й злить. Коли бажаєш прочитати більше про певну ситуацію, а вона описана чотирма словами. Але, з іншого боку, уявляти усе досить легко.

Думаю, що для поціновувачів містики, фантастики, трилеру та детективу книга точно має бути у списку для прочитання через свою ідею, яка заставляє задуматися — куди котиться людство своїми діями; через пізнавання основного секрету Облудних Сосен, що заставляє мозок перебирати різні варіанти того, що там відбувається; через головоломку, яка розкривається поступово. Та й узагалі книга є достатньо маленькою, щоб за нею провести за читанням два цікаві вечори.


3 thoughts on ““Сосни. Облудні сосни”. Секрет Облудних Сосен

  1. Сповіщення: “Твоя перша остання брехня”. Легкий двовечірній детектив – Trip w/ Book

  2. Сповіщення: “Облуда. Облудні сосни”. Пелена, якою накрите місто – Trip w/ Book

  3. Сповіщення: “Останнє місто. Облудні сосни”. Кінець чи тільки початок? – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s