“Крістіна”. Пекельне кохання

Стівен Кінг. Крістіна // переклад Олена Любенко. – Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. – 576 с.


Чи було у вас колись неймовірне бажання купити якусь машину, яку ви вважаєте своїм ідеалом? Чи зараз володієте нею та оберігаєте усіма своїми силами? Думаю,  такі думки чи бажання у багатьох бували. Але ж тільки замисліться про те, що це невинне бажання може перерости у безжалісний фанатизм, який може погубити вас та й усіх навколо. Адже фанатики не помічають, як легко та непомітно завдають болю навколишнім людям, адже все, що вони роблять іде ж на благо. Правда ж?

Цю історію розповідає Денніс, найкращий товариш Арні. Одного разу влітку вони побачили старенький “Плімут” припаркований біля будинку із написом “Продається”. Ось так і відбувся перший контакт Арні та Крістіни, а їхнє кохання стає завзятим та міцним. Мабуть найгірший гівняр у світі, Роланд Д. Лебей, власник цієї прекрасної фурії й продав її Арні, давши зрозуміти, що вона найкраще, що відбувалося з ним на цьому пропащому світі. Але інколи приходить час прощатися. Тепер Арні є тим, хто буде плекати новостворене кохання, забуваючи, що світ навколо важливіший. Любов ж сліпа.

Арні — є типовим нездарою, який немає успіху в школі, усе лице якого обкидане гнійниками. Дома у нього також не все в порядку. Мати є справжнім злісним та жорстким керівником сім’ї, в якої має іти все по-плану та власних правилах. Батько узагалі нічого не перечить їй та слухається усього беззаперечно. Так само й Арні є маленьким кроликом, що стрибає туди, куди йому накажуть, що й випливає у те, що місця для його особистого простору та розвитку узагалі не існує. Крістіна стала тим, що підштовхнуло його до кардинальних змін у стосунках із матір’ю, показуючи, що вона тепер немає ніякого впливу на нього.

Любов — це старий убивця — різник. Любов не сліпа. Любов — це людожер із надзвичайно гострим зором. Любов як та комаха: вона вічно голодна.

Товариш Арні, Денніс — є чесним, добрим та достатньо популярним у школі. У нього ніколи не було проблем з увагою до себе чи можливістю сходити на побачення із симпатичною дівчиною. Але навіть те, що він є “містером популярність”, читаючи книгу, він викликає до себе приязнь та симпатію. Денніс відразу запідозрює, що з Крістіною щось не те. Він пробує донести свої здогади до друга, але все, що добре для Арні, закінчується злом для навколишніх.

Лі Кебот — нова дівчина у школі, яка звернула увагу на Арні після того, як вплив Крістіни на свого хазяїна був беззаперечний. Впевненіший, твердіший, відвертіший та з чистим лицем (у прямому розумінні). Як за помахом коліс людина із нездари могла перетворитися на зовсім іншу та й узагалі змінитися зовні? Новостворена парочка, якій дивувалися усі, гуляла, відривалася та насолоджувалася підлітковим життям у містечку. Тільки декому усе це не подобалося, адже в Арні є зовсім інше кохання.

Старенький “Плімут”, який уже не такий й старенький, Крістіна, просто красиве зло із самого пекла. Якщо дехто посмів нашкодити їй, чи віддаляти від неї хазяїна, чи просто через те, що хтось сказав не те про них, ця кровожерлива фурія мстилася найжорстокішим способом. Але через одержимість, Арні не помічав видимих фактів та слів друзів, що усе веде до його машини. Ось така одержимість дала волю на те, що він змінювався.

Розумієте, він був лузером. У кожній старшій школі таких є як мінімум двоє; це типу як закон державний. Боксерські груші для всіх. Деколи вони знаходять собі якусь відддушину, вчепляться за неї і тримаються щосили, і таким чином виживають. В Арні був я. Потім була Крістіна.

Думаю, що геніальність Стівена Кінга не тільки в створенні неординарних історій про машину-монстра чи фотоапарат із надзвичайними здібностями, а також, що він дозволяє заглянути за стіну буденності й направити думки читача так, що йому стає якщо не страшно, то досить некомфортно, перегортаючи сторінки книги. Він будує хиткий міст між нашим та незвіданим світами, що й дає змогу зрозуміти речі, які до цього не помічав.

“Крістіна” — не просто книга про злу машину монстра, а й про те, що тоталітаризм у сім’ї ніколи не призводить до хорошого, бездумне фанатіння якоюсь річчю призведе до невідворотних змін та врешті до падіння, справжні друзі ідуть на допомогу, але потрібно зробити й крок на зустріч й завжди потрібно пам’ятати про наслідки. Тож сідайте за кермо пекельної Крістіни та несіться до кінця цієї історії.


Фото на обкладинці jaderniy_impuls

One thought on ““Крістіна”. Пекельне кохання

  1. Сповіщення: “Крістіна”. Пекельне кохання – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s