“Твоя перша остання брехня”. Легкий двовечірній детектив

Гарлан Кобен. Твоя перша остання брехня // переклад Олени Оксенич. – Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. – 316 с.


Переглядаючи список останніх прочитаних книг помітив, що давно не потрапляло до рук якогось детективу. Тож трішки пошукавши, мене зацікавила одна книга через свою назву та анотацію, що достатньо інтригують. Отже, “Твоя перша остання брехня” — остання книга написана таким собі Гарланом Кобеном, автором багатьох детективів, трилерів, який входить у десятку найкращих письменників цього жанру по версії New York Times.

Історія починається відверто та болісно. Майя Стерн ховає свого чоловіка, якого три дні тому жорстоко вбили у парку. Думки просто заливають її голову великим вихором. Вона не розуміє, як за такий короткий період в чотири місяці можна втратити спочатку рідну сестру, Клер, а потім й Джо, батька її дочки. Спочатку її аналітичний мозок нічого не розуміє. Це просто збіг невідомих обставин? Чи тут криється якийсь зв’язок?

Майя дуже прагматична й тверда жінка, адже вона була капітаном Повітряних сил США. Але через неправомірні дії та порушення наказу, який переріс у міжнародний скандал, її попросили піти у відставку. Після цього колишня військова знайшла себе учителем для майбутніх пілотів. А її життя перетворилося на приємний та спокійний сімейний затишок.

Не можна сказати, що події, які відбуваються в творі не захоплюють. Гарлан Кобен пише досить цікаво та захопливо. Нема ніякої затягнутості, опис подій та персонажів хороший і, читаючи, відразу без жодних проблем знайомишся із героями й запам’ятовуєш їх. Але щось у манері побудови книги насторожує, достатньо багато різних сюжетних прогалин, які не дають повної картини твору. Окрім того усілякі флешбеки у військове минуле та ситуації, в яких Майя як колишній армієць мала легко розібратися, заводять у глухий кут. Хоча упродовж книги вона показує, що тверезість її розуму в будь-яких ситуаціях є на головному місці.

Стиль побудови тексту, який характеризується малою кількістю описів, короткими реченнями, швидким перебігом подій, нагадав книгу Блейка Крауча “Сосни” (відгук на книгу можна почитати за цим посиланням), де якраз зустрічаються ті самі підходи. Беззаперечним плюсом такого стилю є те, що книга прочитується дуже швидко. Але й не завжди це є плюсом. Усе залежить від настрою та бажань.

Тому, якщо ви полюбляєте стрімкий сюжет, детективи з інтригуючими та непередбачуваними розв’язками, достатньо харизматичними персонажами, то книга “Твоя перша остання брехня” може допомогти вам у цьому.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s