“Небудь-де”. Спідній Лондон

Ніл Ґейман. Небудь-де // переклад Віталія Ракуленко. – КМ-Букс, 2017. – 432 с.


Довго не вдавалося прочитати якусь нову книгу та писати у блозі через брак часу. Але тільки з’явилася шпаринка, щоб щось почитати, то мій вибір упав на книгу Ніла Ґеймана “Небудь-де”. Є величезна кількість письменників, які дотримуються правил та канонів відповідно до жанру. Ніл Ґейман – автор, у якого твори виходять за рамки визначеного жанру. Його світи є настільки неординарними, що годі уявити. Отже, новий світ, нові герої та як завжди загадкова історія.

Мабуть, події, що відбуваються у книзі, важко уявити людям, які живуть у місті без метро чи у селі. Але якщо ви живете у такому та все ж була можливість відвідати місто, де працює підземка, то скоріш за все закрадалося враження про колосальну площу та величину усіх тунелів під землею. Також спускаючись униз вперше, фантазія починає вирувати на повну. Про небезпеки, які чатують там, про створіння, які можуть там проживати, про бажання повернутися назад (щось багато книг я перечитав).

1e4950508592b9ff18964b26c0d87028
Горішні та Спідній Лондон

Ніл Ґейман розповідає історію про Лондон, який він обожнює понад усе. Тому Горішній та Спідній Лондон постає в нашій уяві як місто із містичними та старовинними барвами, що заставляють полюбити його так само, як автор. Річард Мейг’ю — простий клерк, який протирає свої штани на нудній роботі та зустрічається із дівчиною, що маніпулює ним як забажає. Але через свою доброту покинути її не може. Одного разу повертаючись додому він зупинився, щоб допомогти дівчині в біді, що водночас було помилкою, а з іншої сторони виграшним білетом, який запустив круговерть подій, що назавжди змінили життя простого офісного робітника.

Після цього доброго вчинку герой разом із дівчиною потрапляють у Спідній Лондон, про існування якого він не міг уявити собі у найнесподіваніших снах, який розгорнувся на покинутих станціях метро та каналізаційних тунелях міста. Тепер, щоб повернутися назад до звичного життя, потрібно пройти небезпечний та довгий шлях. Більшість подій якраз відбуваються у підземній частині міста, яка наповнена чимось старовинним та новим, красивим і незрозумілим, простим та дивним, що на додаток часто буває кумедним. Люди та створіння, які проживають там, є настільки різноманітними, що знову починаєш дивуватися уяві письменника.

Люблю, коли письменники розкривають нам цілісного героя з його хорошими сторонами та вадами, що дозволяє у кінцевому результаті краще зрозуміти вчинки, які вони роблять, співпереживати чи ненавидіти їх. В цій книзі ми бачимо справжніх людей, навіть упускаючи їхні дивні звички, вигляд і незвичайні здібності.

4372c97b6b9f84d0a87217a431f16274
Містер Круп та містер Вандемар

Річард Мейг’ю — простий молодий хлопець, якого життя закинуло у немислиме місце і який мріє повернутися назад. Леді Дуері — дівчина, яка вміє створювати двері, де їх немає, та відмикати двері, які замкнені, та сумує за своєю втраченою сім’єю. Маркіз де Карабас — мешканець Спіднього Лондона, який надає послугу взамін на послугу і не любить прощатися ні з ким. Старий Бейлі — живе на дахах і заробляє на життя тим, що торгує птахами й інформацією. Мисливиця — охоронець Леді Дуері, що готова піти на все, щоб здійснити свою мрію. Містер Круп та містер Вандемар — узагалі для мене найефектніші персонажі, що є найманими вбивцями, які полюють на Леді Дуері та мають свою філософію спілкування з іншими. Ізлінтон — грішний ангел, який закритий у в’язниці через свої вчинки. Перелічувати можна ще дуже довго. Але таких ось персонажів зустрічаєш на кожному кроці, які аж горять своєю індивідуальністю та незвичністю, що легко дає змогу запам’ятати кожного з них і полюбити.

Я не вірю в різні магічні речі, але вірю в те, що людство не бачило ще велику кількість речей, про які ми нічого не знаємо чи можемо раціонально пояснити. Ніл Ґейман дає можливість зануритися у магічну історію про Спідній Лондон, про душевні переживання та страхи людей, про важливі вибори, які часто постають перед нами. Інколи потрібно зробити маленький крок, щоб вирватися із буденного та звичного життя, щоб побачити світ навколо, а інколи страх перед незвіданим сковує нам руки й тільки стресові події заставляють нас рухатися в правильному напрямку. Мабуть, єдиною порадою буде, що потрібно відкривати своє серце чомусь новому та іти назустріч незвіданому. Ніл Ґейман в цьому вам допоможе.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s