“Валеріан та місто тисячі планет”. Чи цікаво читати новелізації кінострічок?

Крісті Ґолден. Валеріан та місто тисячі планет // переклад Олега Грицаєнко. – КМ-Букс, 2017. – 272 с.


Не пригадую чи була у мене можливість та бажання читати якісь новелізації відомих стрічок чи ні. Але після перегляду “Валеріан та місто тисячі планет” (який виявився досить непоганим на фоні останніх, пов’язаних із космосом) помітив на полицях у книгарнях книжечку, яка є офіційною новелізацією витвору Люка Бессона.  Тому вирішив, що у будь-якому випадку спробую.

Ішов 2700 рік. Людство дізналося багато чого про інші планети, створінь та небезпеки, які чекають їх на просторах нашої Галактики. Побудувавши космічну станцію “Альфа”, вони ніколи не могли подумати, що згодом це місце перетвориться на величезне місто, в якому знайдуть злагоду та будуть жити пліч-о-пліч близько 3000 живих Не пригадую чи була у мене можливість та бажання читати якісь новелізації відомих стрічок чи ні. Але після перегляду “Валеріан та місто тисячі планет” (який виявився досить непоганим на фоні останніх, пов’язаних із космосом) помітив на полицях у книгарнях книжечку, яка є офіційною новелізацією витвору Люка Бессона. Тому вирішив, що у будь-якому випадку спробую.

Ішов 2700 рік. Людство дізналося багато чого про інші планети, створінь та небезпеки, які чекають їх на просторах нашої Галактики. Побудувавши космічну станцію “Альфа”, вони ніколи не могли подумати, що згодом це місце перетвориться на величезне місто, в якому знайдуть злагоду та будуть жити пліч-о-пліч близько 3000 живих створінь з усіх куточків Всесвіту. А місто буде розростатися в об’ємах з кожною наступною расою та досягне колосальних маcштабів.створінь з усіх куточків Всесвіту. А місто буде розростатися в об’ємах з кожною наступною расою та досягне колосальних маcштабів.

valerian-pr-dehaan-delevinge-1-promo.jpg

Спеціальні космічні агенти, Валеріан та Лорелін, впродовж кількох останніх років виконують різноманітні завдання на теренах космосу, щоб зберегти порядок та мир у Галактиці. Але все докорінно міняється, коли Валеріанові сниться досить дивний сон про невідому планету Мул, де живуть цікаві та загадкові створіння. Він спробував зрозуміти події, які відбувалися у сні, але непомітно прийшов час наступної місії, яка, на його думку, виявилася “нечистою”.

Після останнього завдання Валеріан разом із Лорелін відправляються на станцію “Альфа”, де й відбуваються усі основні події у книзі. Разом із напарницею герой через свою легковажність та необдумані вчинки потраляє в гущу подій та якогось заговору. Командири відряджають їх розібратися із “сліпою зоною” у самому центрі станції, де є щось загадкове.

Як уже згадувалося, Валеріанові вчинки бажають бути кращими, але він старається буди більш спокійним та виваженим. Натомість Лорелін, на перший погляд, здається розумним та спокійним агентом (але таким, який вміє маніпулювати людьми та й бажання таке є), хоча пізніше розумієш, що вона так само легковажно ризикує своїм життям.

valerian-trailer_vid-desktop-940x343_tcm-3114-985454

Мабуть найкрутішим створінням та водночас наймилішим для мене був конвертер. Він схожий на маленького дракона, який замість того, щоб дихати вогнем, викакує коштовні камінці, якщо згодувати хоча б один йому. Також класним персонажем була Баббл, створіння, яке може перетворитися на будь-кого. Але книга насичена й іншими цікавими персонажами: веселі хоботоносі створіння-підприємці, які торгують усім, медуза, яка харчується пам’яттю та узагалі самі гуманоїди із планети Мул.

Пишучи відгук, я задумався, які все ж таки відчуття переповнюють, коли читаєш кінострічку, але в книзі. Наприклад, першу книгу із циклу “Пісня льоду і полум’я” я читав уже, як бачив серіал. А фільми про чарівника, що вижив, та “Марсіанин” переглядав після прочитання книг. У обидвох випадках мені було цікаво та захоплююче. Але у даному випадку було нуднувато та передбачувано. Все ж таки читати новелізації кінострічок після перегляду фільму є поганим досвідом для мене (тому й оцінка така). Тому, якщо часом ви не бачили ще цієї стрічки, то раджу спочатку прочитати книгу, а потім переходити до перегляду. Вам сподобається, бо у стрічці нічого не перекручують, як часто буває.


Натрапив на досить цікавий матеріал про комікс, який вийшов у 60-х роках, персонажами якого є Валеріан та Лорелін. Та ще й до того “Зоряні війни” багато ідей якраз поцупили із нього. Тому якщо цікаво ось посилання, за яким можна почитати статтю.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s