Вирішив прийняти участь у щорічному нагородженні авторів від Goodreads через різні причини. Але основним бажанням було те, що хотів дізнатися більше про сучасних авторів, різні жанри і тренди у світі. Окрім того цікаво, що читають зараз і за що голосують. Так що спробую не пропустити ні однієї категорії, навіть якщо книги із них я не читаю.
Художня література (Fiction)
Важко вибирати в категорії літератури, книги з якої не часто читаю. Думаю ця категорія для мене така, що я просто беру книгу, читаю і потім вона подобаєтсья або ні. Так у мене вийшло із книгою “Самотність простих чисел” Паоло Джордано? вона сподобалася. Тому за описом книг вибір впав на “Beartown” Фредеріка Бекмена через те, що події відбуваються в маленькому містечку і хокей. Класний спорт.
Містика і трилер (Mystery and thriller)
Тут я відкинув відразу нові книги Дена Брауна та Полу Гоукінз, тому що хотів знайти щось нове для себе. Стиль Брауна я знаю, у нього книги, які легко читаються і голова відпочиває. Пола Гоукінз із новою книгою буде на тому самому рівні надіюся. В результаті вибір упав на “Glass Houses” Луїзи Пенні через дрібку містичності.
Історичний роман (Historical fiction)
Я собі подумав, що історичний роман про шпигуна в післявоєнний час має бути цікавим. Тому “The Alice Network” Кейт Квінн — книга, яку б хотів почитати. Хоча інших кілька цікавих варіантів в цій категорії у мене були.
Фентезі (Fantasy)
Ніколи не міг подумати, що в цій категорії у мене будуть проблеми у виборі. Тут присутні книги, які є вже третіми у серії, а деякі навіть дев’ятими. Як вибирати так? Та все ж таки “A Conjuring of Light” Вікторії Шваб перемогла через існування чотирьох Лондонів та неординарної магії.
Любовний роман (Romance)
Як узагалі можна вибирати книгу в категорії, яку принципі не читаєш. То я так легенько висловився. Тому вибір вирішив здробити по обкладинці. Хлопці звичайно красиві на обкладинках, але біла обкладинка, як у наших виданнях Вербера мені зайшла. Тому ловіть “Come Sundown” Нори Робертс.
Наукова вантастика (Science fiction)
Один із моїх любимих жанрів. Тут вибір для мене особисто був тільки один “Artemis” Енді Віра. Це все через те, що “Марсіанин” мене дійсно приголомшив і був крутим через усі деталі та наукові штуки. А таке я дуже люблю.
Жахи (Horror)
Тут короля жахів, як конкурента, не розглядаю, адже для мене він просто крутезний письменник. Треба вибирати з чогось іншого. Зацікавила історія про Капітана Хука. Голосую за “Lost Boy: The True Story of Captain Hook” написана Крістіною Генрі.
Гумор (Humor)
Знову дивна для мене категорія. Такого не читав ніколи. Та все ж таки знайшов книгу, яку б спробував у цьому жанрі “One Day We’ll All Be Dead and None of This Will Matter” Скаачі Коул.
Нон-фікшн (Nonfiction)
Думаю, що документальна історія про місто, яке зникло та було розташоване десь у Гондурасі було б цікаво. Тут перемогла “The Lost City of the Monkey God: A True Story” Дугласа Престона.
Мемуари та автобіографія (Memoir & Autobiography)
Єдине, що мене могло хоча б трішки зацікавити із представлених книг на номінацію — це мемуари “The Fact of a Body: A Murder and a Memoir” Александра Марццано-Лесневіч, адвоката, яка допомагала чоловікам, що звинувачували у вбивстві й завжди стояла проти смертної кари. Але через одного жорстокого вбивцю вона змінила свою думку.
Історична документалістика та біографії (History & biography)
Документальна історія польоту першого пілотованого космічного корабля Аполо 8, який мав вийти на орбіту Землі, досягти місяця та повернутися назад на Землю мала б бути цікавою та пізнавальною. “Apollo 8” Джефрі Клуґера перемогла в цій категорії.
Наука і технології (Science & Technology)
Почитати про щось невідоме та загадкове у Всесвіті завжди цікаво, майже як містика. Голос віддається книзі “We Have No Idea: A Guide to the Unknown Universe”, яка написана у співавторстві Джорджа Чама та Даніеля Вайтсона.
Кулінарія (Food & cookbooks)
Я поставив собі за ціль проголосувати за усі книги. Хоч я і люблю готувати, але ніколи не купував кулінарні книги. Нормальний хлопака на обкладинці Джеймі Олівер (надіюся то він) та його книга “5 Ingredients – Quick Easy Food” зайде у цій категорії, бо не тільки жінки вміють готувати.
Графічні романи та комікси (Graphic novels & comics)
Я ще не читав коміксів, так само як і не знайомий із “Monstress” Маріджоріє M. Ліу та Сана Такеда. Але цей комікс мене зацікавив, тому ось так.
Поезія (Poetry)
Рідко бачиш, що наші видавництва видають сучасну закордонну поезію та й рідко читаю українську. Узагалі не знаю, як тут вибирати. Мабуть спробував би почитати “Long Way Down” Джейсона Рейнольдса.
Дебют на Goodreads (Debut Goodreads author)
Вірю, що дебютна книга “Caraval” Стефані Ґарбер має бути цікавою, тим більше, що вона у жанрі фентезі. Окрім того кілька блогерів відгукувалися позитивно про неї.
Підліткова реалістична література (Young adult fiction)
І знову не моя категорія, але мій вибір упав на “One of Us Is Lying” Карен Макманус через те, що там є вбивство і це додає хоч трохи інтриги до цього жанру.
Підліткова фентезі (Young adult fantasy)
Зацікавив опис книги “Scythe” Ніла Шастермана про світ у якому немає голоду, війни, страждань та хвороб. Тільки не все так класно. Тут є створіння, які можуть легко забрати життя, щоб зберегти усе під контролем.
Дитяча література (Middlegrade & children’s)
Я просто люблю класні обкладинки дитячих книг. Окрім того пригорнулася до серця історія про дівчинку, яку принесло море до одного острова. “Beyond the Bright Sea” Лоурен Волк виглядає класно.
Графічні книги (Picture books)
Я люблю ілюстрації, але важко було обрати якусь книгу. Трішки пошукавши ілюстрації всередині книг в Інтернеті все ж таки проголосував за “Over and Under the Pond” Кейт Месснер і Крістофера Сіласа Ніла.
Ось і увесь перелік книг за які я проголосував на цьогорічному Goodreads Choice Awards 2017. Цікаво чи переможуть книги на які я кинув око. Читайте і чекаємо від видавництв цікаві новинки наступного року.
Автор: Роман Зарічний