Фантастичні звірі і де їх шукати. Сценарій до кінострічки

Джоан Ролінґ . Фантастичні звірі і де їх шукати. Оригінальний сценарій // переклад Віктора Морозова. – Видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, 2017. – 288с.


Мабуть, усі шанувальники магічного світу, з яким ми познайомилися завдячуючи Гаррі Поттеру, уже дивилися фільм «Фантастичні звірі й де їх шукати». Зараз же я тримаю в руках сценарій до цієї кінострічки та не розумію, чому Джоан Ролінґ не продовжує писати книги про цей магічний світ. Набридло писати про хлопчика, що вижив, то ось просто перед очима класний та новий персонаж Ньют Скамандер. Окрім того письменниця пробувала себе в інших напрямках, написала детективу трилогію та книгу для дорослих «Несподівана вакансія», яка мені сподобалася. Чому ж не продовжувати? А всі інші навколо магічні книги в її доробку, то зовсім не серйозно.

fantastic-beasts-and-where-to-find-them-4k_0.jpg

Усі хто читали книги про Гаррі Поттера вже чули про Ньюта Скамандера, чарівника, який зробив каталог магічних істот, з їхнім описом, місцем найбільшого скупчення, рівнем небезпеки, з оригінальною назвою «Фантастичні звірі й де їх шукати». Видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА також видало цей каталог українською мовою (відгук на цю книгу можна знайти за цим посиланням). А ось сценарій до першого фільму знайомить нас із Ньютом Скамандером та розкриває деталі, як він шукає нових звірів, досліджує, доглядає та допомагає зберегти їх від зникнення.

gallery-1490356652-fantastic-beasts-montage.jpg

Герой припливає до Сполучених Штатів Америки із повною валізою магічних істот, щоби потім відправитися в Аризону, де має намір випустити на волю врятованого звіра. Але через низку подій у нього із валізи тікає Ніфлер, який просто обожнює коштовності та мчить у банк, а Ньют прямує за ним. Тут, у банку, ми зустрічаємо Якоба Ковальські, нечакла, що бажає отримати кредит у банку на свою пекарню. У спробі схопити Ніфлера, Ньют використовує магію, а випадковим свідком стає Якоб. Чарівник хоче накласти на нього забуттятус, але Якоб, схопивши свою валізу, тікає чимдуж геть. За цим усім спостерігає колишній аврор Тіна Ґольдштейн, яка арештовує Ньюта та відводить його до Магічного Конгресу Сполучених Штатів Америки, мріючи відновитися на втраченій посаді. Але її попередні начальники не бажають її слухати. Згодом ми дізнаємося, що Якоб, тікаючи, схопив не свою валізу, а Ньюта. Відкривши її дома, велика кількість істот тікає. Тут і починає закручуватися цікавий сюжет, основою якого є спіймати всіх загублених істот. Окрім цього події відбуваються в час, коли Ґелерт Ґріндельвальд якраз був на вершині своєї темної слави.

Courtesy-of-Warner-Bros.-Pictures-4.jpg

З великих плюсів сценарію є те, що він легко та швидко читається. Також, якщо читаєш книгу в такому форматі після перегляду фільму, вона все-рівно є цікавою, на відміну від новелізації «Валеріан та місто тисячі планет». Але якщо порівнювати її із п’єсою «Гаррі Поттер і прокляте дитя», то ця книга є менш цікавою. Але це тому, що світ Гаррі Потттера полюбився мільйонам фанів у всьому світі й також мені. Та все ж таки, герої, з якими ми знайомимося в книзі є своєрідними та унікальними. Читаючи, ти хочеш більше пізнати їх та віднайти кожну дрібничку їхнього життя, особливо загадкового Ньюта Скамандера. Підсумовуючи, особисто для мене сценарій вийшов посередній. А так, то хотілося б почитати серію повноцінних та вартісних книг про цей період магічної спільноти.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s