“Пульт Ґвенді”. Натисни на кнопку

Стівен Кінг та Річард Чізмар. Пульт Ґвенді // переклад Бориса Перевіра. – Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. – 160 с.

Стівен Кінг завжди уміє тримати інтригу до половини книги, без різниці чи вона є товстою, чи дуже короткою. І навіть такі короткі повісті стають у руках Кінга цікавими. Окрім того книга легко спонукає до глибоких роздумів про світ та місце людини у ньому.

Але цю книгу Король Жахів писав у співавторстві із Річардом Чізмером, який до сьогодні був для мене невідомий. Він є американським сценаристом, видавцем, редактором, письменником кінопродюсером, який спеціалізується у жанрах жахів та темного фентезі. Чізмер займається написанням сценаріїв до кіноадаптацій до творів Стівена Кінга, Пітера Штрауба, Ед Ґорман, Бентлі Літтл. І ось разом вони написали та видали ось таку цікаву коротку історію.

“Секрет — це проблема, можливо, навіть найбільша з усіх проблем. Вони обтяжують розум і займають простір у світі.”

У центрі сюжету перебуває 12-ти річна Ґвенді Пітерсон, яке має трішки більшу вагу ніж їй би хотілося. Тому вона кожен день бігає, бажаючи скинути її, через те, що її дражнять у школі. Ця дівчина є достатньо впертою, що дало їй змогу за короткий відрізок часу досягнути хорошого результату. Але одного разу з’являється незнайомець у чорному капелюсі та дарує їй чорний пульт. Дивина якась. Цей пристрій містить два маленькі важелі. Натиснувши на перший, ти отримуєш маленьку шоколадку у вигляді звірятка, яка є сильно деталізована. натиснувши на другий — срібну монету 19 сторіччя, які є цінними та дорогими. Також пульт містить вісім кольорових кнопок, більшість з яких відповідають різним частинам світу, а одна за виконання твоїх бажань.

Gwendy's Button Box skull

Тепер поставте себе на місце Ґвенді й задумайтеся, як би ви поступили на її місці. У вас в руках велика сила і велика відповідальність. Але дівчинка дійсно є впевненою та відповідальною. Маючи безмежну силу, вона майже не користується нею, а, навпаки, весь час думає та переживає про те, щоб цей пристрій не потрапив у чужі руки, які є лихими. Що тоді може стати зі світом? Вона не бажає про це навіть думати і всі думки зосереджені тільки на безпеці пульта.

“Пульт Ґвенді” є дійсно поверхневою короткою історію, але точно не гіршою за великі книги Стівена Кінга. Вона заставляє задуматися про відповідальність та вчинки людини, тому є глибшою ніж здається на перший погляд.


2 thoughts on ““Пульт Ґвенді”. Натисни на кнопку

  1. Сповіщення: Куплені книги. Зима-весна 2018 – Trip w/ Book

  2. Сповіщення: Підсумки читацького 2018 року – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s