“Лінива мама”: завдання для розвитку

Анна Бикова. “Лінива мама”: завдання для розвитку // переклад Тамари Клюкіної. – Видавництво “BookChef”, 2018. – 272 с.


От і перший відгук починає свій шлях. Давайте пробувати…

“Лінива мама: завдання для розвитку” це продовження першої частини від Анни Бикової “Самостійна дитина, або Як стати лінивою мамою”. Книга легко читається і спонукає думати.

Отже, розвиток вашого чада — а що для цього необхідно? “Та ну, це ж легко — багато крутих розвиваючих іграшок, цікавих модерних книг, новомодних шкіл та гуртків — і вуаля, у вас вундеркінд”. А якщо я скажу, що пачки макаронів і одного зошита буде досить? Швидше за все ви покрутите пальцем біля скроні…

Анна Бикова переконана, що всіх цих новомодних штучок можна уникнути, якщо у вас хороша фантазія та сильне бажання займатися із власною дитиною. І як би скептично більшість з нас не ставилися до такої гіпотези, вона має право на життя. Ба навіть більше — це найкраще, що дитина може отримати, — ваш дорогоцінний час.

Кожні мама чи батько прагнуть дати своїй дитині той максимум, на який вони спроможні. Але в гонитві за “ідеалом” обирають, як правило, не найефективніші методи. Звичайно, хороший садок чи школа набагато кращі, ніж посередні, нова дорога іграшка з екоматеріалів точно краща за китайське барахло, уроки малювання чи танців однозначно не складуть конкуренцію сидінню вдома. Погоджуюся: сидінню вдома не складуть, але якщо цей час присвятити дитині — то це в сто разів краще. Головне, зрозуміти як правильно та раціонально це зробити.

Можна просто гуляти парком, а можна вивчати навколишнє середовище. Можна ступити в калюжу і пройти далі, а можна дослідити її. Можна зварити суп, або розповісти дитині для чого всі ці інгредієнти та познайомити з властивостями кожного. Словом, усе залежить від підходу.

“Лінива мама” не просто готує сама на кухні, вона навчається разом зі своєю дитиною. Вона не лише біжить із сином чи донькою за руку по вулиці, а й зосереджує його/її увагу на тому, що оточує.

І найголовніше — вона не порівнює свою дитину з іншими, не поспішає вивчити з нею алфавіт чи табличку множення, бо “подруги малий вже реченнями говорив в нашому віці”. “Лінива мама” зосереджена виключно на своїй дитині і вміє/вчиться взаємодіяти з нею.

Можливо, забавки з підручними речами це просто чи нудно на перший погляд, але направду це розвиває фантазію — і дитини, і вашу. Набагато простіше дати телефон чи планшет і включити “розвиваючу” програму. А ви спробуйте придумати 1000 і 1 гру з кольоровими кубиками. Тут хочеш не хочеш, а лінуватися не вийде.

“Лінощі — рушій прогресу.”

Ця книга не відкриє вам абсолютно іншого світу чи не змінить кардинально погляду на виховання, але вона точно змусить вас замислитися над тим, як саме ви взаємодієте зі своїми дітьми.


One thought on ““Лінива мама”: завдання для розвитку

  1. Сповіщення: Куплені книги. Зима-весна 2018 – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s