“Rework”. Інша точка зору на бізнес

Джейсон Фрайд, Девід Хейнмейер Ханссон. Rework. Ця книга переверне ваш погляд на бізнес // переклад Наталі Кошманенко. – Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2016. – 176 с.

Давно не читав якоїсь книжечки із прикладної літератури. Тому сьогодні поговоримо про «Rework. Ця книга переверне ваш погляд на бізнес» Джейсона Фрайда та Девіда Хейнмейер Ханссона, які змогли створити невелику продуктову компанію та заробляти мільйони на рік. А головне їхня команда складається із двох десятків людей, які розкидані усім світом. Як і більшість книг у цьому напрямі, у ній розповідається про історію успіху при певних умовах та вузько-направлене бачення людей, які добилися успіху.

Але вона є хороша тим, що може підштовхнути вас до якогось руху в сторону вашого власного бізнесу, який ніяк не може зрушитися із мертвої точки. Інколи не вистачає маленького поштовху, щоби стати на шлях до своєї мрії. Також тут є дуже вартісна порада про те, що потрібно в день витрачати хоча б одну годину й тоді побачите результат через деякий час, що прогрес усе ж таки є. А далі вже вирішуйте, що із цим робити.

Ця книга не є збіркою універсальних порад, як побудувати успішний бізнес. Я б сказав, що вона більше про те, як побудувати дружній та професійний колектив, який відповідає за свою роботу. Також, що вибір у сторону складного та довготривалого рішення не завжди є хорошим. Інколи потрібно прийняти швидке вирішення, що принесе на даний момент більший і кращий результат. А далі повернутися до довготривалого. А саме головне, коли плануєш робити якийсь новий продукт, то потрібно його зробити таким, щоби було бажання самому ним користуватися.

Дуже цікаві тези були про те, що до результату призводять не плани, а дії. Тут я повністю погоджуюся. Інколи ти можеш планувати якусь дію тижнями, а потім сідаєш за роботу, а в тебе нічого не виходить або зникла мотивація. У супереч цьому, можна просто сісти і спробувати щось робити й тоді глянути на результат і спланувати подальші кроки.

Трудоголізм — поняття, яке є дуже актуальне в багатьох країнах, особливо у Японії, де від цього гинуть люди через виснаженість на роботі. Але все ж таки, чи потрібно працювати понаднормово, щоби добитися успіху. Джейсон і Девід говорять, що ні. Навіть шестигодинного робочого дня достатньо, щоби досягнути результату. А ось Ілон Маск вважає навпаки, що якщо ти бажаєш влізти у якийсь бізнес чи добитися успіху в певній сфері, то потрібно працювати більше. Якщо твій конкурент працює 10 годин, то ти маєш працювати 12 годин. І в кінцевому результаті досягнеш бажаного результату своєю наполегливою працею.

Тому, якщо вирішили взяти цю книгу, щоби дізнатися секрети для успішного бізнесу чи якоїсь іншої справи, то вона вам не допоможе. Але точно стане допомогою для будівництва дружніх та професійних стосунків у команді чи мотивацією, щоби почати робити щось, без різниці чи це бізнес ідея, стартап чи ведення блогу.


One thought on ““Rework”. Інша точка зору на бізнес

  1. Сповіщення: Підсумки читацького 2018 року – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s