“Керуй своєю підсвідомістю. Зміни власне життя” – стрибок у прірву

Джо Диспенза. Керуй своєю підсвідомістю. Зміни власне життя // переклад Ірини Павленко. – Видавництво «BookChef», 2017. – 368 с.


Є книги, які можна проковтнути за вечір, є такі, що залишаються недочитаними, а ще є варіант «не так уже й легко, а все ж цікаво що буде далі». «Керуй своєю підсвідомістю» належить до останнього — провокативна, неочікувана й часом повторювана. Але про все по порядку.

Дякуючи видавництву BookChef, отримала можливість ознайомитися з дещо новим для себе жанром літератури — психологія в парі з наукою. Якщо бути відвертою, непросте чтиво, беручи до уваги наукові словечка, детальний опис мозку, функцій кожної з його частин (можливо, варто спершу згадати шкільні уроки, але мова не про це).

Це одна з книг, яку можна розбирати на цитати, виписувати розумні, хоча інколи й банальні речі, а головне — пробувати на практиці те, що пропонує автор, базуючись на власному досвіді. Хоча досвід не завжди хороший порадник, швидше, він є перепоною, яку треба усунути.

Ледь чи не кожної миті, не з кожного кутка ми чуємо «пізнай себе, зрозумій хто ти» й буде тобі щастя. Джо Диспенза не лише є противником цього віяння, він чітко заявляє, що потрібно вийти за межі свого тіла, середовища, часу, перестати бути тим, ким ми є, щоби стати по справжньому щасливим.

“Нас вчать і змінюють не лише біль і страждання, але й радість і натхнення.”

Особисто мені складно уявити як це можливо — не зосереджувати увагу на матеріальних речах (роботі, хобі, людях), відокремити себе від власного досвіду (позитивного чи негативного), повністю розірвати зв’язок зі звичними речима й почати жити, мислити абсолютно по-іншому. Я не кажу, що це неможливо, але наразі це дуже складно для мене. Хоча в процесі читання починаєш дивитися на речі трохи під іншим кутом і ловити себе на думці «спробую, а ну ж вдасться».

Людина за своєю природою досить приземлена й неавантюрна, така, що тримається за власний досвід і почуття — і часто будує своє життя, базуючись на них. Погоджуюся, що це не завжди приносить хороші плоди, але що означає «хороші»? Навряд чи негативний досвід співпраці із кимось стане позитивним наступного разу, як мінімум ви будете очікувати чогось схожого як було колись. З одного боку, це заважає вам отримувати насолоду від потенційної співпраці, а з іншого — може вберегти від несподіванки. То, можливо, не все так погано насправді. Мій попередній керівник колись сказала: «Коли вам доведеться знову працювати з кимось, хто попереднього разу вчинив не надто коректно, забудьте про цей досвід і просто розпочніть співпрацю з чистої сторінки». Це було важко прийняти тоді, це важко прийняти й зараз. Не так просто пробачити минулі образи чи забути ганебну поведінку або гірке розчарування, та й ще й із посмішкою йти вперед. Але Джо Диспенза каже зробити саме так, ба й більше — чим довше ви будете зациклюватися на минулому, тим передбачуванішим буде ваше майбутнє.

“Принцип простий: наші давно знайомі звичні думки і почуття утримують нас у тому самому стані буття, провокуючи одні й ті самі лінії поведінки і створюючи ту саму реальність.”

“Квантовий закон стверджує: усі потенціали існують одночасно.”

Ні для кого не секрет, що наші думки й дії притягують схожі на них події в майбутньому. Але ж хіба можна так фанатично вважати, що силою думки (і відповідних емоцій) можна досягнути бажаної події (стану) у майбутньому вже сьогодні? Автор вважає, що правильні думки, чітке усвідомлення бажаного результату, проектування емоцій дадуть змогу нашому тілу (підсвідомому розуму) відчуття, що подія відбувається вже зараз. Це класно отримувати заряд позитивних емоцій авансом, просто уявляючи чи плануючи майбутню подорож, мріючи про день свого весілля чи мить, коли поведете свого малюка в перший клас. Але я дуже сумніваюся, що лише думаючи про бажану подію та до деталей уявляючи її, можна стати Президентом чи отримати Нобелівську премію.

Я погоджуюся з тим, що наше минуле прямо чи опосередковано впливає на наше майбутнє. Думки, спогади, абстракції так чи інакше залишають слід у підсвідомості й підштовхують до схожих кроків у майбутньому. Це ж не так уже й погано пригадати свій випускний, перший поцілунок чи мить, коли сонце сходило над океаном у той доленосний ранок. Навіть не самі спогади, а емоції, які тоді переживали. Проте Диспенза вважає, що такі «вправи» заважають нам досягати чогось нового й рухатися далі, ми не змінюємося, а, отже, не розвиваємося.

“Ваше минуле стає майбутнім.”

Книга спонукає до роздумів. Погоджуватися з твердженнями автора чи ні — ваша особиста справа. Брати до уваги його поради та підказки — вирішувати вам. Спробувати на собі медитацію чи пролистати швидко цей розділ… ну ви зрозуміли.

Але перш, ніж думати про щось, уявіть білку в колесі.


One thought on ““Керуй своєю підсвідомістю. Зміни власне життя” – стрибок у прірву

  1. Сповіщення: Куплені книги. Зима-весна 2018 – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s