“Hugge” – у кожного свій затишок

Майк Вікінг. Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи // переклад К. Б. Бабкіна – Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. – 288 с.


Знаєте, до чого мене привела ця книга? До усвідомлення, що у кожного своє бачення гармонії, затишку, тепла, свят, стосунків, щастя: і цей перелік можна продовжувати до безкінечності. Словом, усі (і кожен зокрема) різні.

Про що ж саме ця книга?! Якщо вірити автору, то данці знайшли рецепт до всього вище переліченого зі списку. Вони вміють веселитися, радіти життю, насолоджуватися кожною миттю — а лише тому, що чітко розуміють як влаштувати навколо себе (і в собі) затишок.

Слово “хюґе” означає не лише затишок.

“Слово Hygge походить з норвезької мови і означає «добре самопочуття». Воно дуже часто використовується данцями на різний лад: як дієслово, прикметник та іменник. А взагалі хюґе — це стиль життя.”

Автор легко та невимушено наводить нам основні складові хюґе: світло, їжа, оселя, свята, компанія, щастя. Для данців світло є основним елементом хюґе. Точніше свічки… Думаю, ні для кого не буде несподіванкою, що свічки створюють романтичну, спокійну атмосферу. А чим їх більше, тим краще. Данці знаються на цьому! Вони запалюють їх практично щодня. Можу лише уявити собі наскільки це красиво…

“Американський посол у Данії, Руфус Ґіффорд, каже про данську любов до свічок таке: «Розумієте, вони не тільки у вітальні — вони всюди. У класах, у залах засідань. І от ти американець, і ти думаєш: а як же пожежна безпека? Хіба можна тримати відкритий вогонь у класі? А для данців це щастя, емоційний комфорт».”

Кожен датчанин спалює приблизно 6! кг свічок на рік. Це неймовірне число. От наскільки вони люблять світло). Звісно ж можна використовувати і звичайні лампи, але ефект не такий приголомшливий. Щодо ламп у данців теж свої погляди — краще багато по всій кімнаті, аніж одна величезна по центру. Щось в цьому є, спокій, тиша, баланс…

Не варто забувати і про “харчову” складову питання. Смачна красива їжа, теплі ароматні напої будуть фаворитами хюґе. Кому ж не захочеться посидіти на підвіконні своєї кухні, закутавшись в теплий плед з чашкою кави чи тістечком у руках.

О, і компанія. У Данії є цікава традиція — хюґе-коло невелике, 4-5 постійних членів, які часто збираються разом у когось вдома, на пікніку, у кафе чи просто на даху будинку. Головне, щоб люди були свої. Тому знайти, а тим паче потрапити в таке коло складно. Проте, якщо ти вже там, то це надовго.

У книзі є ще і про одяг, і про Різдво, і цікаві нескладні рецепти — але не буду розповідати про все, залишу трохи вам для читання)

Відверто, книга непогана, написана просто, читається легко, але на цьому мабуть все. “Хюґе” це лише новомодне слово, яке узагальнює ваш стан буття, спокій і затишок, гармонію, друзів і просто гарно проведений час (тут в мене мабуть полетять помідори). Після її прочитання розумієш, так от же ж моє хюґе зовсім поруч — бовтає ніжками і пише нову стрічку коду… Прочитайте книгу; можливо, знайдете щось для себе.


One thought on ““Hugge” – у кожного свій затишок

  1. Сповіщення: Куплені книги. Зима-весна 2018 – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s