“Зомбі-Україна”. Альтернативна Україна

Роман Онищенко (Роман Мтт). Зомбі-Україна // – БукРі, 2017. – 140 с.


Як узагалі можна пропустити книжку з такою назвою? Рідко зустрічаєш книжки про зомбі, а тим більше українською мовою. До цього часу мені пощастило познайомитися із двома романами на цю тематику: “Зона покриття” Стівена Кінга і “Я — легенда” Річарда Метісона. Обидва є цікаві по-своєму. Але зараз я взявся читати твір українського автора, Романа Онищенка, який до того ж є його дебютом.

То що ж ми маємо, адже назва достатньо інтригуюча. Події відбуваються в альтернативній Україні, де наша ненька перебувала під гнітом СРСР до 2013 року, далі почалася війна за незалежність, яку вона із допомогою союзників успішно виграла. Під час бойових дій було завдано непоправної шкоди Запорізькій атомній електростанції, вибухи на якій призвели до появи зомбі. Україна після війни й так переживає розруху, потрібно відновлювати виробництво, сільське господарство й багато чого іншого. А тут ще й з’явилися жахливі створіння, з якими потрібно боротися невідомо як. Якраз у цей період (то іде 2019 рік) ми переносимося в Запорізьку область, у село Кошманівка, де ідуть спроби відновлення аграрного сектору. Мабуть, уже здогадалися, що цьому відновленню якраз почали мішати негідники зомбаки.

У словах від автора було сказано, що текст написаний суржиком. Відразу скажу, що мені це не перешкоджало читати, а навпаки додавало свій шарм до цієї агро-зомбі атмосфери. Але були такі моменти, які сильно різали по вухах. Особливо слово «прєдсєдатєль», яке мене просто переносило думками в СРСР. А все інше досить так непогано вписалося в загальну картину історії.

Усе пов’язане із навалами зомбаків, їх винищенням різноманітними способами було дуже ефектним і читалося швидко із захопленням. Особливо чавлення мертвого м’яса як капусти. Я просто дуже люблю в іграх масово нищити ту заразу, тому й читати дуже цікаво. Але хотілося б більше істинних зомбі, бо таке враження, що через розділ ми отримуємо щось невідоме та аномальне, а про живих мерців просто забуваємо. Уже наприкінці книжки все склалося в одне ціле й ти розумієш, чому автор затіяв цю різноманітність, яка відбувається після знищення атомної електростанції. Філософія…

25550396_10210486951639969_6276243906232911465_n
Ось так жнуть зомбаків

Сильно, на мою думку, просідають самі герої, а їхні імена, то ще та річ. Я не запам’ятав жодного. Звичайно, є герої, які запам’ятовуються своїми специфічними речами, такі як прєдсєдатєль чи голова фермерського господарства. Але навіть в таких епізодичних виявах характеру мені не вдалося побачити їхню середину. Насправді об’єм книжки не є досить великим і тому важко якось більше розказати про героїв. А ще й до того все відбувається в час, де зомбі хочуть собі прогризти шлях до невідомо чого (зомбі завжди ж кудись ідуть). У такий час важко вижити. Тому хотілося, щоби вони були більш пропрацьовані.

Книжка має плюси й мінуси, але особисто мені було цікаво читати її. Передусім цікавинки додає тематика твору, яку не часто зустрінеш. Також я б відніс цю книжку до патріотичної літератури. Останнім часом з’явилося багато таких книжок, де все описано прямо, без жодних прихованих речей. Але ніхто не пише творів, як ось «Зомбі-Україна», де основою є існування та винищення зомбі, а між рядками читаєш про реальну ситуацію, яка відбувається з Україною. Такі твори я люблю, вони заставляють зупинитися й задуматися про те, скільки навколо прогнилих зомбаків, які пруть і пруть, щоби тільки знищити все рідне нам. Тому я б радив вам спробувати почитати дебютну книгу Романа Онищенка, тим більше вона не є товстенькою й читається легко за один вечір.

Що ж до автора, то я вважаю, що книга вдалася і це хороший початок у письменстві. Тому тільки натхнення і пробувати писати далі, адже це у нього виходить. Чекаємо на нові книги Романа.

Більше зомбі відгуків за цим посиланням


4 thoughts on ““Зомбі-Україна”. Альтернативна Україна

  1. Сповіщення: Куплені книги. Зима-весна 2018 – Trip w/ Book

  2. Сповіщення: Підсумки читацького 2018 року – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s