“Відьмак. Сезон гроз”. Стрибок на початок

Анджей Сапковський. Відьмак. Сезон гроз // переклад Сергія Легези. –Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. – 352 с.


“Dubhenn haem am glāndeal, morc’h am fhean aiesin.”
(Мій блиск проб’є темряву, моє світло розжене морок.)

Ну що ж, із сумом можу стверджувати, що всі книжки саги про відьмака Ґеральта прочитані. Чому сумно? Просто подорож була захоплива та цікава, а герої загадковими та неординарними. Тому й не хотілося прощатися. Усе! Досить того читацького ниття! Думаю поціновувачі цієї історії знають, що книжка була написана порівняно недавно і є передісторію основним подіям. Тому я переживав. Додаткова книга, ще й написана понад 10 років від останнього роману. Насправді в іграх часто роблять доповнення, які є блідою тінню основного сюжету. Тому радий, що мої переживання спростувалися.

У цій книжці ми повертаємося назад, у минуле, де наш старий відьмак (ой, він ще там молодий) працює над зменшенням популяції всіх можливих чудовиськ. Ми зустрічаємося зі ще однією кобилкою на ім’я Плітка, слухаємо поетичні пісні Любистка. А найголовніше вертаємося в надзвичайно детальні та ефектні бої Ґеральта під його відьмацькими еліксирами. Я вже й забув, як він швидко рухається. А ті усілякі гидкі потвори узагалі не мають ніякого шансу.

“Відчувати страх добре. Якщо ти відчуваєш страх, це значить, що тобі є чого боятися, а тому ти будеш обережним. Страх не треба перемагати. Досить просто йому не піддаватися. І варто в нього вчитися.”

Сюжет не є таким глибоким та масштабним, як у інших книжках, але він є таким, який сподобався дуже багатьом читачам перших двох книжок. З однієї сторони, стоїть темрява у вигляді потвор людських чи магічних, а з іншого, добрий відьмак. Разом вони закручують свій смертельний танок, а срібний та сталевий мечі тнуть без перерви. Ой, насправді про мечі я трішки перегнув. Основою темою упродовж роману є те, що Ґеральт не пригледів свої мечі та успішно втратив їх. Тому цілу книгу він пробує різними способами повернути зброю. Але ж призначення, то річ, яка не обговорюється. Можливо, і його відьмацькі мечі також у цьому беруть участь.

uMmJmyYb

Цікавою була зустріч із лисицею, але є далеко не такою, як ви можете подумати. Вона є магічним створінням, яке володіє даром ілюзії, тому є надзвичайно могутньою. Описи грози та боліт під час зустрічі із лисицею були дуже атмосферними та заворожуючими. Як прекрасно було уявляти собі ці події, коли за вікном грім, блискавки та дощ. Я тільки ось зараз подумав наскільки Анджей Сапковський майстерно занурює читача в конкретну ситуацію. Ти дійсно починаєш вірити в усе прочитане.

“Стережіться розчарувань, бо зовнішність обманює. Такими, якими вони видаються, речі є рідко. А жінки — ніколи.”

Звичайно, не обійшлося в книжці й без звичного сарказму та часто недолугих жартів. А Ґеральт разом із Любистком попадають у курйозні ситуації, де часто без політики не обходилося. Інколи людина не має вибору, а події плинуть самі собою. А тим більше відьмак, якого одні підносять до небес, а інші просто бажають використати у своїх цілях, потім викинувши як ганчірку на смітник.

b5cd98e42f12d940_848x477

Автору вдалося познайомити нас із новим досить колоритним персонажем, Литтою Нейд. Зрозуміло, що вона є непересічною магічкою через те, що їй виділили дуже багато місця в романі. Не думаю, що Литта може посягнути на зайняті місця, де перебувають Йеннефер і Трісс. Але конкуренцію в хитрості, фізичній любові та маніпулюванні людьми може скласти. Ґеральт, звичайно, не встояв перед її чарами і з головою поринув у постільну історію. Принесе вона йому задоволення чи створить нові проблеми, то вже дізнаєтеся прочитавши книжку.

“Бо все, що є неможливим сьогодні, завтра стане можливим.”

Не шукайте в цій книжці ляпів, глибоких роздумів чи міцного сюжету. Просто отримайте задоволення від прочитання, як це зробив я. Там усього по-трошки: потвори, кохання, політика, маги, сатира, іронія, доля… І все за рецептом Сапковського. А я ж на даному етапі читацького життя прощаюся із Ґеральтом із Рівії, але обов’язково повернуся в його світ, адже він неймовірний.


Відгуки на інші книги саги можна прочитати за цим посиланням. О

4 thoughts on ““Відьмак. Сезон гроз”. Стрибок на початок

  1. Сповіщення: Куплені книги. Зима-весна 2018 – Trip w/ Book

  2. Сповіщення: Підсумки читацького 2018 року – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s