“Дівчинка, яка випила місяць”. Любов та магія

Келлі Барнгілл. Дівчина, яка випила місяць // переклад Анастасії Бахмач. – Видавництво “Віват”, 2018. – 320 с.


“Дурень, позбавлений
твердого ґрунту, стрибає
з гірської вершини
на палаючу зірку,
і далі – в чорний космос.
Мудрець, позбавлений сувою,
пера, важкого фоліанта, –
падає.
І його не знайти.”

Щонайперше хочу сказати, що купив цю книжку через дві причини. Першою, яка є вагомою — я люблю жанр фентезі, без різниці, чи це для дорослої, чи для підліткової аудиторій. Другою — дуже сподобалася обкладинка. Уміють же закордоном робити таку картинку ззовні, через яку бажаєш купити собі книжку. А наші видавництва полюбляють вигадувати собі щось своє, що часто є в рази гірше, ніж в оригіналі. Тому великий уклін, що обкладинка виглядає так, як в оригінальному виданні.

Келлі Барнгілл є американською підлітковою письменницею. Вона вважає себе сильною жінкою через те, що є колишнім вчителем, колишнім барменом, колишнім офіціантом, колишнім активістом, колишнім рейнджером парку, колишнім секретарем, колишнім двірником і колишнім церковним гітаристом. Усе це зробило її сильнішою та підготувало до написання цікавих та чарівних історій. Тепер вона займається письмом і їй це дуже подобається. Келлі отримала медаль Джона Ньюбері (the Newbery Medal), що присвоюється щорічно за видатний внесок в американську літературу для дітей. Також є переможцем Весвітньої премії фентезі (the World Fantasy Award), Золотого вибору батьків (the Parents Choice Gold Award), Техаської бібліотечної асоціації Блюбоннет (the Texas Library Association Bluebonnet) і багато інших. Скажу відверто, від такої авторки великі очікування, тому надіюся вони виправдаються.

«Дівчина, яка випила місяць» є казкою, що просочена магією, любов’ю, добротою та місячним сяйвом. У цьому світі відбуваються дуже страшні та жорстокі речі. Кожного року одне містечко, що називається Протекторат, яке знаходиться недалеко від безкраїх боліт, має віддавати наймолодше немовля страшній відьмі. Волю загадкової чаклунки виконують старійшини міста, що живуть у багатстві. Інші не мають такого комфорту, їжі та насолод. Якщо жителі не будуть дотримуватися вимог відьми, то вся могутність та злість її упаде на них. Залишається тільки горе та сум для батьків, замість їхньої любові до дитини. Ніхто й ніколи не задавався жодними питаннями. А чи ці жертви не є безглуздими? А чи хтось бачив злу відьму? А чи лишаються ті діти живі? Ця книжка дасть відповіді на них і ще на багато інших питань.

35550067_189944258372520_4315995030679453696_n

Головною героїнею є Луна, дівчинка, яка вижила після загадкового жертвоприношення старійшинами Протекторату. Дівчинка, яка отримала безмежну силу від зірок та місяця, але яка була занадто маленькою, щоби правильно управляти нею. Але, окрім неї, також є персонажі, без яких ця історія не була б такою відверто доброю та чарівною. Антейн, хлопчик, що перший задумався про немовлят, яких несуть відьмі та батьків із їхньою біллю. Бабуся Ксан, точніше відьма Ксан, яка живе добротою та допомогою людям. Ґлерк, що є болотним чудовиськом і живе від початку створення світу. Дракон Фіріан, який є настільки маленьким, що поміщається в кишеню дитини. Загадкові сестри, що оповиті небезпекою.

Тут багато людей, які заради своїх власних цілей тримають інших під пеленою страху, багато брехні, зради та недомовок. Але все ховається за любов’ю та добром інших. Любов тут усюди: любов матері до дитини, любов чоловіка до дружини, любов бабусі до своєї внучки чи навіть любов дитини до всього у світі. А також у цій історії багато самопожертви: віддати своє життя заради любої внучки, мати втрачає розум через свою дитину, батько не задумуючись відправиться в небезпечну подорож, а звір пересилить свій страх, щоби допомогти близьким.

“Крім того, болото нас любить. Воно завжди нас любило. Саме з болота розпочався світ. Кожна гора, кожне дерево, кожний камінь, тварина й легкокрила комаха. Навіть вітер був вимріяний болотом”

Ми багато дізнаємося про світ, у якому живуть герої, як він утворився, які справжні небезпеки чекають тут на людей, міста, болото… Особисто мені було дуже мало цього, хотілося більше деталей та опису. Звичайно, це підліткова література й багатьма моментами можна знехтувати. Але ж із героями навпаки, вдалося їх певною мірою відкрити, особливо бабусю Ксан. Також й інші герої пізнаються з різних сторін і що саме дивно, бачиш як вони розвиваються, слідкуєш, як змінюються їхні думки. Але то не міняє того факту, що герої виглядають досить простими.

Тепер я розумію, чому автор отримала багато нагород у жанрі підліткової літератури, адже її історія вчить любові, допомоги, довіри та справедливості. Іншими словами всім тим цінностям, які намагаються пояснити батьки своїм дітям. Придуманий світ авторкою не є досконалим, багато темних плям, хотілося більше інтриги та неочікуваних поворотів. Сюжет пливе дуже повільно, але добре та красиво, а навколо сіється магія у вигляді чарівних квітів. Ця історія не може закінчитися погано, адже після такого читачі закидають письменницю багатьма гнівними листами. Тому, якщо ви хочете чогось серйозного, то краще оминайте цей роман. Але якщо ви шукаєте магії, любові та героїв із добрими серцями, то пориньте в цей болотяний світ, а повний місяць покаже правильний шлях.


One thought on ““Дівчинка, яка випила місяць”. Любов та магія

  1. Сповіщення: Підсумки читацького 2018 року – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s