“Княжа Воля”. Комікс для дітей

В’ячеслав Бугайов, Максим Богдановський, Катерина Сірик. Княжа Воля // – The Will Production, 2018. – 40 с.


Останнім часом ринок коміксів перекладених українською швидко розвивається. Але не потрібно забувати, що в цей же час з’явилося багато українських видавництв, що почали створювати власні історії, героїв та світи. Такі комікси є цікавими тим, що використовують українських історію, письменників чи міста для своїх сюжетів. Одним із таких є видавництво «The Will Production», як уже має у своєму активі комікс «Воля», що розповідає альтернативну історію про події під час розквіту Української Держави 1918 року. На жаль, у мене ще не було можливості познайомитися із ним, але все попереду.

Сьогодні ж хочу розповісти вам про їхню нову серію «Княжа Воля». Він належить до жанру героїчного фентезі та створений, насамперед, для дітей. Але батькам та іншим дорослим теж буде цікаво читати його. З огляду на назву, можна здогадатися, що історія буде розповідати про князів, а саме про Київську Русь. Але в нашій історії замість людей головними героями є відважні хом’ячки. Вони мають власне князівство зі столицею Хом’якиєвом. Місто розкинулося в центрі Споконвічного лісу, де всім управляв розсудливий та мудрий князь Моркослав.

У сиву давнину, пращури теперішніх хом’яків втекли від страшного нещастя, яке трапилося у світі Велетнів, тобто людей. З того часу їхнє маленьке князівство процвітало та розвивалося, усі жили в злагоді та доброті. А про світ Велетнів майже нічого не знали, окрім того, що він оповитий магією та загадковістю. Але одного разу, і в цьому чудовому краї сталася біда. Їхній любий князь зник і ніхто не знає причини, ні за яких подій усе відбулося. З того часу всі стали переживати, що страхіття, які є в зовнішньому світі, причаїлися й готові нанести підлого удару. А без Моркослава біди точно не уникнути, бо тільки він вмів правильно керувати та захистити їх. Проте не все втрачено, кілька сміливих героїв виявили бажання врятувати Хом’якиїв та відправитися на пошуки їхнього любого князя.

567567567

Ось звідси й починається наша пригода із цікавими та неочікуваними моментами. Під час неї ми більше дізнаємося про героїв, про світ, у якому живуть хом’ячки та загадкових Велетнів. Також зустрічаємося із павуками, великою рибиною та іншими небезпеками. Мені дуже подобаються підхід та історія, які вибрали автори. Люди, не ховаючи своєї природи, роблять біду, знищують світ чи його певну частину. На тому місці розвивається чи виживає маленька цивілізація, що складається із тої мізерної кількості створінь, що вижили. А основна ціль знайти загубленого князя. Тому вважаю, що для дитячого коміксу є все те, щоби бути цікавим.

hamst22er

В Україні узагалі не існує українських коміксів для дітей. Ось тільки зараз починають видавати перекладені на нашу мову такі графічні історії. Тому важко говорити про те, чим відрізняється «Княжа воля» від інших у цьому жанрі. Але точно, що мені вдалося запримітити — стиль та деталі. Дуже чітко витриманий стиль одягу, який був у часи Київської Русі. Але найцікавіше та найкрутіше у цьому — це дрібні деталі із сучасності, які доповнюють загальну картину. Не важливо чи це зерцало (елемент обладунку, що захищає воїну живіт чи груди), яке є у вигляді металевої кришечки від пляшки, чи це знаки хімічної небезпеки, які зустрічаються в лісі. Ці деталі доповнюють та формують незвичний стиль. Тому в наступних розділах хотілося б більше таких згадок про сучасний світ чи колишній, але все попереду.

34449057_1961326084180584_6536036438838870016_o

Перший комікс нас тільки знайомить зі світом, історією та початком пригод, тому не готуйтеся дізнатися багато. Автори притримали багато загадок та неочікуваних поворотів на майбутнє. Виглядає, що історія є багатообіцяючою й це перший такий дитячий комікс, що зробить великий поштовх для розвитку коміксів для дитячої аудиторії. Звичайно, читати книжки дітям цікаво, але читати комікси, думаю, набагато цікавіше. Команда The Will Production підходить до своєї роботи дуже професійно і з розмахом, тому впевнений, що в них усе вийде. А ми будемо насолоджуватися їхніми цікавими історіями.


One thought on ““Княжа Воля”. Комікс для дітей

  1. Сповіщення: Підсумки читацького 2018 року – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s