“Так не можна” або #TRIPSHOCK. 01

Вирішив започаткувати нову рубрику в блозі. Відразу скажу, не знаю що із цього вийде, але спробую. За собою я помітив, що останнім часом друкується така велика кількість книжок, що не вистачає сил усе читати. Але бажання перевищують і списки все складаються, і складаються. Часом вибираю книжки через відоме ім’я автора, часом через жанр, часом через те що читав уже романи цього автора, а часом через хорошу та інтригуючу анотацію. Також часто пропускаю книжки, а потім про них гудить уся мережа. Тоді вони помаленько їдуть на поличку моїх бажань. Ось так з’явилася ідея рубрики «Так не можна» або #TRIPSHOCK.

“Вежа блазнів” Анджей Сапковський (Книжковий Клуб “Клуб сімейного дозвілля”)

48095_77614

Його звали Рейнмаром із Беляви, прозваним Рейневаном. І він був справжнім майстром із… встрявання в різного штибу халепи й пригоди. Ось і цього разу, знайомлячись зі шляхетною красунею, Рейнмар і гадки не мав, чим для нього це обернеться. Дізнавшися про зраду, чоловік панянки оголосив полювання на Рейнмара та дружину. А крім цього за Рейнмаром женеться інквізиція і члени таємного лицарського ордену… І ще цілий натовп інших ворогів: брати-лицарі Стерчі, наймані вбивці, міські вартові, які жадають помститися Рейнмарові. Лицарська романтика та відьомські шабаші, давні замки та похмурі середньовічні пейзажі, небезпека, що чатує за кожним деревом, поєдинки й погоні — ця пригода обіцяє бути захопливою!


Після того, як я познайомився із циклом «Відьмак» Анджея Сапковського, то без сумніву маю купити першу книжку із його іншої фентезійної саги або Густської трилогії. Для мене було суцільним здивуванням, коли я дізнався, що ця книжка буде видаватися. Стиль обкладинки такий самий, як і в серії про Ґеральта, але не з ігор, а просто красивий арт.

***

“На лезі клинка” Джо Аберкромбі (Книжковий Клуб “Клуб сімейного дозвілля”)

48519_79671

Війна між Союзом і варварами Півночі неминуча. Союзу загрожує король-самозванець Бетод, котрий зумів вогнем і мечем об’єднати північні племена, а з півдня не менша загроза йде від кровожерних гурків. І от у цей фатальний для держави час з’являється Перший з-поміж магів Баяз, котрого вже давно вважали мертвим. Намагаючись врятувати своє дітище — Союз, він збирає команду: мага Юлвея і північанина-дикуна Лоґена Дев’ятипалого, несамовиту рабиню Ферро і самозакоханого офіцера Джезаля. Ситуацію ускладнює ще й Інквізиція, очільник якої, архілектор Сульт, покладаючись на каліку-інквізитора Ґлокту і йому подібних, планує захопити владу.


Ця книжка узагалі була шоком для мене. По-перше, я нічого не знав про те, що КСД планують її видавати. По-друге, Аберкромбі був невідомий автор для мене. По-третє, автор рахується дуже сильним у жанрі фентезі. З огляду на те, що я дуже люблю цей жанр, то що тут ще думати.

***

“Рік оракула” Чарльз Соул (Видавнича група КМ-Букс)

735051_original

Уявімо, що прокинувшись одного ранку ви бачите шматочки майбутнього. Хтось пограбує магазин, хтось вирве перемогу в футбольному матчі на останніх хвилинах, хтось поперчить стейк… А десь обвалиться міст, станеться неврожай чи державний переворот. Хочете поділитися зі світом? Вітаємо, тепер ви — Оракул, ваш сайт називають Сайтом з великої літери, журналісти полюють на інтерв’ю з вами, а науковці досліджують ефект, який ваші передбачення справляють на суспільство. Знання — це сила, і ваша сила унікальна. Відтак корпорації готові заплатити вам мільйони за ексклюзивну інформацію. І ще президент дуже хоче з вами поспілкуватися — настільки, що доручає вас знайти спецслужбам і одній дуже своєрідній бабусі-кілерці. А його духовний наставник, найпопулярніший телепроповідник, проголошує вас дитям Сатани. І що ж може піти не так?
Дебютний прозовий твір успішного і визнаного автора коміксів Чарльза Соула занурить читача у вихор гостросюжетних пригод, у яких перед Віллом Дандо, пересічним басистом із Нью-Йорка, стоятиме завдання вижити і захистити тих, кого він любить. А ще, можливо, — врятувати світ і змінити його назавжди.


Ось ця книга зацікавила мене своєю анотацією. Досить таки незвичний сюжет про людину, якій у голові зринають шматки подій із майбутнього. А коли ще це все розказати світові, то життя складеться не найкраще для вас. Про автора до того взагалі нічого не чув.

***

“Керрі” Стівен Кінг (Книжковий Клуб “Клуб сімейного дозвілля”)

48510_79662

Вона була з тих, кого називають аутсайдерами, «непопулярними» підлітками. Кпини однокласників, глузування та знущання стали частиною її життя. Коли інші тінейджери зустрічалися, ходили на вечірки та поступово дорослішали, вона жила в справжньому пеклі, яке створила схиблена на релігії мати-фанатичка. Здавалося, світ ненавидів розгублену дівчину й не хотів помічати її страждань. Покинута всіма, вона несвідомо виплекала в собі силу, здатну знищити кривдників. Силу, яка одного дня змусить всіх назавжди запам’ятати її ім’я. «Керрі» — останнє, що вони встигнуть сказати перед смертю…


Навіть незнаю, що тут писати. Я обожнюю історії Стівена Кінга. І цим все сказано.

***

“Аутсайдери” С’юзан Хінтон (Видавництво Vivat)

9789669425133-800x800

Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Бідні діти вулиць і представники золотої молоді завжди знали лише один спосіб вирішити проблему — бійка. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди…

Цей роман належить до світової класики XX століття, він здобув визнання мільйонів читачів, а ще став безперечно культовим для американської літератури. Авторка взялася за написання твору 1963 року, коли їй було п’ятнадцять, але це не завадило їй створити справжній взірець роману виховання — про непросте дорослішання, непоборні соціальні конфлікти та проблеми формування особистості.


Книга «Бійцівський клуб» та стрічка «Хулігани зеленої вулиці» зробили своє діло. Я хочу цю книжку. А ще вона належить до класики, тому воно якось само собою цікаво.

***

“Сімміс” Ніл Стівенсон (Видавництво “Навчальна книга — Богдан)

33249928_188096088516907_6636180937149251584_n

Що буде після кінця світу?

Місяць вибухнув раптово і без жодної на те причини. Земля стала бомбою з годинниковим механізмом. У пошуку спасіння від неминучого нації усього світу об’єдналися, щоб реалізувати амбітний план порятунку людства далеко за межами планети, у відкритому космосі.

Але складність і непередбачуваність людської природи у поєднанні з неймовірними викликами та небезпеками загрожували безстрашним піонерам, аж поки людей не залишилося зовсім мало…

П’ять тисяч років потому їхні нащадки, сім різних рас, почали іншу сміливу подорож до невідомого, чужого світу, повністю знищеного катаклізмом і часом, що називається Земля.


Ще тільки ця книжка вийшла в оригіналі, кілька моїх знайомих прочитало її. І відразу сказала, що дуже крута річ. Я ж дочекався українського перекладу, бо художні книжки, на відміну від технічних, мені досить важко й довго читати. Люблю наукову фантастику і з цим автором ще не знайомий.

***

“Голокост F” Цезарій Збєшховський (Видавництво Жупанського)

zb

Майбутнє — невідворотне й невблаганне. Воно наближається до нас зі швидкістю космічного корабля «Серце пітьми», що дивним чином знову повернувся на орбіту Землі. От тільки що принесло це «Серце» — і чи буде кому зустріти його на Землі?

Людство дійшло до межі, кількість змін досягла критичної маси — і схоже, от-от настане кінець не тільки світу, яким його знали всі ці тисячі років. Зникають суспільства, знецінюється сенс, розмивається пам’ять. І що далі, то примарніша межа між людиною з плоті й крові та свідомістю, що існує у цифровому, віртуальному світі. Може, той віртуальний світ — єдиний прихисток людства? На планеті, яка охоплена епідемією войовничої Сарани та модифікованими «вампірами», не лишилося нічого, за що варто було б боротися. Чи, може, все-таки лишилося?


Чи буває багато наукової фантастики? Для мене точно ні. Цього польского автора порівнюють із Нілом Стівенсоном, Пітером Воттсом та Філіпом Діком. Смішно, але жодного із цих трьох відомих письменників я ще не читав. Але все попереду…

***

“Убік” Філіп К. Дік (Перша українська платформа краудпаблішингу “Комубукс”)

1533152288

Ґлен Ранситер, впливовий власник найбільшої в галактиці корпорації у сфері телепатичного шпигунства, помирає від вибуху, влаштованого його бізнес-конкурентами. Однак колишні підлеглі і далі отримують від свого шефа дивні бентежні послання, тоді як світ навколо них поступово втрачає свої звичні обриси, а сам час, здається, починає рухатися у зворотному напрямку. Що саме він намагається їм повідомити? І чи й справді Ранситер – мертвий, а вони зуміли уникнути загибелі під час того фатального вибуху? Можливо, все якраз навпаки? Один із найвідоміших фантастичних романів Філіпа К. Діка, «Убік» (1969) занурює читачів у моторошний химерний футуристичний світ шпигунських інтриг, часових вивертів та кріогенних просторів, де межа між живими та мертвими видається навдивовижу тонкою та невиразною. Чи зуміють його герої знайти вихід із цього облудного тривожного лабіринту? А чи їхніх час невблаганно і безповоротно спливатиме, поки не спливе до краплі? Як і у більшості найкращих своїх романів, в «Убіку» під покровом науково-фантастичного сюжету Філіп Дік зумів змалювати справжню ексзистенційну людську драму, сповнену запалу, боротьби, страху, відчаю і… надії.


Дуже хочу познайомитися із цим письменником. Уже є кілька його книг у моїм бібліотеці, але я поки ще не взявся його читати. Може якраз ця книжка примусить усе ж таки почати читати романи Філіпа Діка.

***

“Вартові” Алан Мур (Видавництво “Рідна мова”)

q-kdc-22866-01-u_vartovi_cover_ukraine_3d_1-300x420

«Вартові» (Watchmen) — обмежена серія коміксів з дванадцяти випусків, опублікована компанією DC Comics в період з вересня 1986 по жовтень 1987 року, а пізніше перевидана у вигляді графічного роману. Автори серії — письменник Алан Мур, художник Дейв Гіббонс та колорист Джон Хіггінс — використовували як прототипів супергероїв, права на використання яких незадовго до того були придбані DC Comics в іншої компанії. Оскільки запропонована Муром історія не залишала можливості подальшого використання багатьох із героїв, редактор Дік Джіордано переконав письменників створити нових персонажів.

Мур використовує історію як засіб відображення суспільних проблем того часу і критики концепції супергероїв. Дія коміксу відбувається в альтернативної реальності1980-х років, де супергерої з’явилися в 1940 — 1960-х роках та допомогли США виграти війну у В’єтнамі. Через кілька років США знаходяться на межі ядерної війни з СРСР, а костюмовані герої оголошені поза законом. Більшість з них відійшло від справ, але деякі продовжують таємно працювати на уряд.


Це вже не зовсім новинка, але найбажаніший комікс для мене, який є одним із культових у світі. Дуже круто, що видавництво «Рідна мова» почало видавати комікси.

***

“Екзорцист” Пітер Блетті (Книжковий Клуб “Клуб сімейного дозвілля”)

48098_77611

Останнім часом Кріс Макніл стала помічати, що з її донькою Реґан коїться щось незвичайне та лихе. Ці дивні напади, за яких у дівчинку наче вселяється надприродна сила… Сила, що змушує дванадцятирічну дитину говорити грубим чоловічим голосом, а ліжко під нею — ходити ходором. Лікарські обстеження не виявляють жодної аномалії, однак стан дівчинки погіршується. І останньою надією для матері стає священик — отець Каррас. Він розуміє, що дівчинка одержима демоном. І погоджується провести обряд екзорцизму…


Ох, справжі і круті жахи. Ця книжка уже відносить до класики літератури. По ній зняли фільм, який здобув безліч нагород. Не хочу і можу пропустити її.

***

3 thoughts on ““Так не можна” або #TRIPSHOCK. 01

 1. Те, що цікавих новинок більше, ніж часу на читання – це точно 🙂

  Мої 5 копійок:

  “Вартові” трохи важко читаються, але можливо тому, що я колись бачила екранізацію і заспойлерила собі сюжет.

  До “На лезі клинка” та “Сімміс” трохи боюся підступатися через обсяг. Таку книжечку покладеш в рюкзак і він помітно поважчає )

  “Убік” – читала англійською та російською, думаю, це хороша книга для знайомства з автором, там є мабуть усе, що для нього характерно. І, головне, в “Убіку” він розтрощує реальність, а потім все ж збирає її назад, при чому дуже і дуже вправно.

  Вподобано 1 особа

  1. Я “Вартові” теж дивився і якщо у фільмі вони передали усе, що є у коміксі, то для мене теж буде нуднувато. Я вже кілька таких речей помічав за собою. Стараюся, якщо фільм виходить по книжці, то прочитати спочатку книжку, якщо є у перекладі. Тільки на днях прочитав першу художню книгу (багато технічних читав) англійською “The Good Marriage” Стівена Кінга. Тому не завжди так виходить.

   Я так зрозумів, що ти так з острахом відносишся до “товсятчків”))) Часом воно дійсно лякає, особливо якщо це “Гіперіон” і дрібним шрифтом. Але, мабуть, найбільше, це тоді коли автор невідомий. І ти маєш прочитати з 600-700стр і хто знає чи воно сподобається.

   Про “Убік” цікаво, я думав почати читати з “Чи мріють андроїди про електронних овець?”. Наскільки я зрозумів, то ти уже добре знайома із творчістю цього письменника?..

   Подобається

  2. >Я “Вартові” теж дивився і якщо у фільмі вони передали усе, що є у коміксі, то для мене теж буде нуднувато.

   Я поки не дочитала, але сюжет, здається, не відрізняється, лише маємо більше бекграунду по персонажам – у вигляді великих текстових вставок з автобіографії одного з супергероїв, фрагментів газет і такого іншого.

   >Наскільки я зрозумів, то ти уже добре знайома із творчістю цього письменника?..

   Ага, я прочитала десь 10 його романів. Можна і з “Чи мріють андроїди…” почати ) Але точно не з “Людини у високому замку”, вона і “Помутніння” трохи окремо від усього іншого стоять (і “Затьмарення” я не осилила, натомість подивилася мультик з Кіану Рівзом). А ще в нього класні оповідання, трохи шкода, що їх видання у вит-ві Жупанського щось затягнулося.

   Вподобано 1 особа

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s