“Рік Оракула”. Складно знати майбутнє

Чарльз Соул. Рік Оракула // переклад Насті Правди. – КМ-Букс, 2018. – 368 с.


Це книга, про яку я нічого не чув, але коли побачив обкладинку, то відразу захотів її придбати. Розумію, що слова звучать відверто тупо. Але ви бачили це всевидяче око? Я теж його побачив і воно мене заманило. Ще й анотація досить така інтригуюча, а ще автор, Чарльз Соул, трохи крутиться у світі коміксів, що вже встигли стати бестселерами в США. Думаю про «Зірвиголову» багато хто чув, а ще в його доробку є «Жінка-Халк» та «Смерть Росомахи», які були придумані для студії Marvel. А для DC Comics працював над такими серіями, як «Корпус Червоних Ліхтарів», «Супермен та Диво-жінка» та ін. Ще й до всього переліченого він має власну серію під назвою «Слова прокляття», яку випускає разом із Image Comics. Ось такий собі хлопець із Брукліна вирішив написати свою першу книгу «Рік Оракула».

Ідея книги не те щоби сильно відрізняється оригінальністю, але заждіть трішки і просто уявіть. Головному герою, Віллу Дандо, під час сну приходять рівно 108 передбачень майбутнього, а після того, як він прокинувся, вони всі збереглися в його голові. Виглядає інтригуюче. Він не знає, що це все означає і бажає перевірити хоча б одне. Зрозумівши, що вони правдиві, він по черзі викладає їх в інтернеті, на власний Сайт (то така трішки смішна назва веб-сайту). Тримати це все в собі дуже важко, тому гріх не поділитися цією інформацією із найкращим другом, після чого приготувати план, який завдяки передбаченням принесе їм сотні мільйонів доларів. Їх же можна продавати великим компаніям та бізнесменам, а вони точно готові заплатити великі суми за те, щоб у майбутньому ще більше розбагатіти. Чи дійсно все так легко? У таких ситуаціях ніколи такого не буває.

«Стосунки із власним віддзеркаленням поступово псувалися з наближенням 30 років»

Спочатку те як рухалась оповідь узагалі не подобалося, але ближче до середини книги все дуже пожвавилося. Після того події почали набувати великих масштабів, з’явилися нові незвичні герої, додався екшн, що й дало той потрібний ефект. Й уже до кінця книги не можна було відірватися. Хоча кінцівка є банальною з певних аспектів, але залишає багато відкритих питань, на які б хотілося отримати відповіді.

Основними персонажами роману є Вілл та його товариш Гамза. Обидвоє є занадто простими і прямолінійними; ніяких неочікуваностей, легковажні дії та банальні бажання. Хоча до Вілла виникає менше запитань, бо не так легко усвідомлювати, що ти можеш якимось чином врятувати людей від поганих передбачень або навпаки, порадувати їх чимось хорошим. Тому зробити правильні кроки не так просто, бо результат може виявитися дуже тяжким та болісним. А ось Гамза, то простак, який хоче нажитися і використати гроші на якісь божевільні ідеї. Вони, справді, божевільні. Ви зрозумієте про що я, коли прочитаєте книжку. Він ніби хоче захистити дружину та свого товариша, але воно аж занадто суперечить із його іншими бажаннями.

«Це було схоже на шахову партію в темній кімнаті, де ви маєте здогадуватися про ходи супротивника лише за допомогою запаху. І у вас нежить. А ваш супротивник — Бог.»

Але в романі є персонаж, який мене сильно захопив та заінтригував. Така собі Тренерка, або краще бабуся. Вона дуже колоритна, жива та яскрава жіночка, що має чоловіка, улюблених внуків, хороший будинок та сад, де вона порається із задоволенням. А ще, час від часу, до неї звертаються із секретними та важливими проханнями, які часто завершуються для багатьох летальними випадками. А ще, здається, чи не пів світу заборгувало їй «дрібні» послуги. Я б сказав, що в неї таке хобі, ставити перед собою нереальні завдання та виконувати їх. Вона точно не залишить вас байдужим.

Релігія… Думаю в книжці про Оракула ніяк не можна обійти цю тематику, хоча вона тут подається з досить таки незвичного кута. Автор піднімає питання віри та поведінки людей, коли з’являється така надлюдина, що вміє передбачити майбутнє. Також розказує про американську протестантську церкву (то там де багато співів і часто показують церковні шоу-служби по телебаченню) зі сторони, яку я собі й уявляв. Більшість «святих» проповідників релігії просто висмоктують зі своєї пастви грошенята для загального благополуччя, хоча, насправді, тільки для власного збагачення.

Цей роман читається досить швидко і є непоганим трилером, який зачепить багато моментів сучасності, у якій живе людина. А масштабність деяких ситуацій може довести до безумства, якщо подумати, що це може статися в сучасному світі. Не потрібно довго роздумувати чи купувати книгу, бо загадкова Тренерка, чи краще бабуся, допоможе вам. А тоді вже послуга за вами і хто зна, що вона попросить…


One thought on ““Рік Оракула”. Складно знати майбутнє

  1. Сповіщення: Підсумки читацького 2018 року – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s