“Так не можна” або #TRIPSHOCK. 02

На носі уже 25 Форум видавців, який проходить щороку у Львові. А видавництва шаленими темпами бажають встигнути видати свої новинки до цього дійства. А нам читачам залишається тільки бажати і слюнки пускати, адже купити і прочитати усе просто не можливо. А для мене прийшов час написати другу підбірку у рубриці #TRIPSHOCK, бо вже назбиралися 10 новинок, які я б хотів бачити у своїй бібліотеці.

“Ночеліт” Джордж Р. Р. Мартін (Видавнича група КМ-Букс)

nightflyers

Захоплива історія, яка поєднує в собі таємничість космічної безодні, як у «Чужих», психологічний трилер, як у «Сяйві», і, звісно ж, неповторний письменницький талант Джорджа Мартіна.

Наукова експедиція відправляється на межу галактики, щоб вивчати таємничу расу чужинців-мандрівників. Єдиний доступний корабель — це «Ночеліт», повністю автоматизоване судно, капітан якого відмовляється показуватись пасажирам і спілкується дистанційно, навіть після того, як члени експедиції починають гинути одне за одним за нез’ясованих обставин.
Книга також містить інші оповідання та повісті з циклу «Тисяча світів», у тому числі «Пісню до Лії», що отримала нагороду Г’юґо 1975 року.


Усім Джордж Р. Р. Мартін знайомий здебільшого за своїм циклом «Після льоду й полум’я». Але він ще написав дуже багато книжко в інших жанрах. І тут я дізнаюся, що видавництво КМ-Букс видає «Ночеліт», що англійською звучить Nightflyers. Це дуже й дуже круто, що український читач буде мати змогу познайомитися з автором з іншої сторони.

***

“Берен і Лутієн” Джон Р. Р. Толкін (Видавництво Астролябія)

39605624_1144144752404071_2490991163784298496_n

У цій книжці на основі низки прозових та поетичних творів Дж. Р. Р. Толкіна реконструйовано цілісний епос про Берена, сина Барагіра, і Лутієн Тінувіель — смертного й ельфійку, які, за Толкіновим легендаріумом, жили в Першу Епоху світу. Історію їхньої любови та подвигів, здійснених в її ім’я, письменник вважав головним сказанням «Сильмариліону». Першу зав’язь цього сюжету — «Сказання про Лутієн Тінувіель і Берена» — було створено 1917 року, невдовзі після повернення Толкіна з фронтів Першої світової війни та одруження з Едіт Мері Бретт. У сповнених високої поезії óбразах закоханих, які належать до різних світів — людей та ельфів, Дж. Р. Р. Толкін вбачав уособлення себе самого та своєї дружини, і за його заповітом на їхньому надгробку було викарбувано: «Берен» і «Лутієн». Крістофер Толкін, упорядник книжки, присвятив її своїй дружині Бейллі — і в такий спосіб засвідчив вірність батьковій поетичній візії ідеального шлюбу.


Ще одна книжка у всесвіті Джона Р. Р. Толкіна, яку упорядковував син Крістофер. Я вже десь писав, що з книжками цього автора, окрім Гобіта узагалі не знайомий. Тому тільки накопичую всі видання, але мене колись прорве і я перечитаю все.

***

“Сліпобачення” Пітер Воттс (Видавництво Жупанського)

39614185_2276789529274596_4069326314316759040_o

Роман «Сліпобачення» є одним із найвідоміших і найважливіших творів Пітера Воттса, а читачі і критики одностайно вважають його головним і вершинним здобутком письменника. Кінець ХХІ століття. Розбалансоване людство, яке і без того стоїть на порозі багатьох викликів і невідворотних змін, зіштовхується з новою проблемою принципово іншого рівня –першим контактом. Та чи так легко контактувати з тим, хто, роздивляючись тебе майже упритул, сам не бажає з’являтися у фокусі твого зору? Надто, якщо і зір, і всі інші чуття, на які людство покладалося протягом мільйонів років своєї земної еволюції, виявляються нічого не вартими, коли справа доходить до комунікації з «іншими», які формувалися за геть інакших умов, і для яких всі людські поняття і концепції поведінки нічого не варті, як позбавлене сенсу навіть саме розуміння контакту. Космічний корабель «Тезей» – вершинне досягнення земних технологій – вирушає на периферію Сонячної системи, щоб спробувати дізнатися про тих, хто кілька років тому несподівано відвідали Землю, за одну мить просканували її у всіх можливих спектрах і так само блискавично зникли, останньої миті надіславши кудись за межі Сонячної системи сигнал невідомого змісту. Лік іде на місяці, адже невідомо, з якою метою «інші» здобували інформацію про Землю та її мешканців, водночас уникаючи жодних контактів.


Цей автор дуже відомий у світі, але в Україні видається вперше, завдячуючи «Видавництву Жупанського». Його романи належать до тяжкої наукової фантастики. А після «Гіперіона» та «Проблеми трьох тіл» я зрозумів, що такий тип літератури мені дуже подобається.

***

“Де немає Бога” Макс Кідрук (Книжковий Клуб “Клуб сімейного дозвілля”)

48541_79710

Люди — соціальні істоти. Існування суспільства неможливе без співпраці, розуміння та дотримання справедливості. Та чи існує це все поза соціумом, коли людина опиняється на межі життя та смерті?

Доведена до відчаю українка з великою сумою грошей, яка ігнорує дзвінки від чоловіка. Росіянин-пілот, який намагається приборкати аерофобію після загибелі коханки в катастрофі рейсу MH17. Найвідоміший політик Баварії на пікові кар’єри, який ненавидить свою роботу. Гравець американської Національної футбольної ліги, життя якого розвалилося після одного невдалого розіграшу. Таємний папський кардинал, який прямує до країни, де офіційно не існує Католицької церкви… Незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них — рейс 341, і він веде до найбільшого випробування у їхньому житті.


Я справді, не знаю чого очікувати від нового роману Макса Кідрука. Після «Не озирайся і мовчи» я трохи розчарувався, але надіюся, що новий роман автора змінить мою думку. Подивимося.

***

“Лазарус” Світлана Тараторіна (Видавнича група КМ-Букс)

735324_original

913 рік. У Києві вільно сусідять люди й нечисть — упирі, чорти, перевертні, лісовики, польовики й водяники. Століттями підтримується відносний лад. Люди керують Імперією, нечисть чекає на повернення свого легендарного царя — Змія. Але одного дня все змінюється. В очереті біля Труханового острова, де здавна мешкають людиноподібні, знаходять приймака водяників з розпоротим животом. Доктор-змієголовець непохитний: загиблий — людина. Щоб розкрити таємницю і завадити новій війні між людьми й нечистю, залучають досвідченого слідчого Олександра Петровича Тюрина, який опинився у Києві проїздом. Але чи зможе він побороти власних демонів і побачити те, у що довгі роки відмовлявся вірити?..


Це книга, яка зацікавила своєю анотацією. Упирі, чорти, перевертні, лісовики, польовики й водяники — подобається, що взята слов’янська міфологія. Книга у жанрі фентезі, тому вартує, щоб спробувати познайомитися із нею.

***

“Джокер” Лі Бермехо (Видавництво “Рідна мова”)

q-kdc-22869-01-u_jocker_cover_ukraine_1-300x420

Так починається пекуче знайомство з божевільним світом і надтріснутою свідомістю Джокера… короля рекетирів Ґотем-Сіті.

Джокер виходить з божевільні, і хоча він і сміється, він не щасливий. Поки його не було, колеги-бандити роздерибанили його шматок пирога і розпродали за копійки — думаючи, що вже не побачать Джокера. Але ось Джокер повернувся, і він змусить Ґотем стікати кров’ю, як ніколи раніше.

Протягом цієї ночі душі він перетнеться з Пінгвіном, Дволиким, Убивцею Кроком, Гарлі Квінн, Загадником — і, звісно, з Бетменом… і хай допоможуть їм усім небеса.

Розказана словами його вірного (та наївного) поплічника Джонні Фроста, «Джокер» — це справді нуарна криміналньна історія. Це — мандрівка в місто вимочених дощем вулиць, вимазаних простирадел і виключно поганих рішень, від якої у вас мороз по шкірі піде.


Ах… І смакота має бути. Джокер є моїм улюбленим антигероєм із світу DC. А так, більше нічого. Хочу!!!

***

“Чаклунський світ” Андре Нортон (Книжковий Клуб “Клуб сімейного дозвілля”)

andrenorton

Чи виникало у вас бажання взяти і втекти кудись геть, до інших вимірів або реальностей? Відпочити від інтриг та життєвої плутанини чи позбутися переслідувань… Саме це було конче необхідне полковнику Саймону Трегарту. Несподівано для себе самого він погодився на пропозицію назавжди залишити цей світ і зникнути в іншому, який краще відповідає його духові. Чаклунський світ, куди потрапляє Саймон, — загадкова земля із середньовічними замками, на якій володарюють жінки з надприродними здібностями, а магія є звичною справою. Тут Трегарт стикається з новими викликами і мимоволі опиняється в самому центрі масштабного протистояння могутніх сил. Такі пригоди з ним ще не траплялися…


Ну я думаю це дуже хороший крок з боку видавництва зробити суперобкладинку для цієї книжки. Адже оригінально — це просто жах. Усі писали, не робіть цього, не робіть. Але все ж таки книжка пішла в друк. Я не планував її купувати, але із суперобкладинкою думаю, що куплю та познайомлюся з автором.

***

“Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя” Катакіс Майкл (Видавництво Старого Лева)

artefacty_z_zhyttja_0

Ернеста Гемінґвея оточує чимало міфів. Справжній чоловік і безжальний мачо, алкоголік і котолюб, безстрашний мисливець, спокійний рибалка, геній, який пережив війну і «перетворив» її на літературу, самогубець і життєлюб. За цим образом часом неможливо розгледіти людину. Але коли на Гемінґвея дивитися крізь його власні слова і вчинки в контексті подій всього ХХ століття, історія його життя набуває нової глибини.

Книжку «Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя» уклав розпорядник літературного спадку Ернеста Гемінґвея, письменник та дослідник Майкл Катакіс, який використав матеріали з найповнішого архіву одного з найвпливовіших і найзагадковіших письменників минулого століття. Десятки листів, понад чотири сотні фотографій, спогади сучасників, передмова сина Патріка та післямова онука Шона — все це відкриває нам не просто автора безсмертних романів, а людину, яка ніколи не пропускала сходу сонця.


Які ж яскраві та красиві видання Гемінґвея у «Видавництва Старого Лева». З радістю придбаю біографію автора у такому оформлені.

***

“Metal Gear Solid (Книга 1)” Кріс Опріско (Видавництво Molfar Comics)

28423529_1320091024757795_7118939317023090124_o

Людство на порозі третьої світової війни. Підрозділ терористів захоплює військовий об’єкт з ядерним арсеналом. Для взяття ситуації під контроль залучають експерта з диверсійних операцій з кодовим ім’ям Солід Снейк. Лише він має реальні шанси запобігти трагедії планетарного масштабу.

На його сторінках відчайдушний Солід Снейк, таємничий Психо Мантіс, смертоносний Револьвер Оцелот та інші бійці легендарного підрозділу Фокс Хаунд знову вступлять у боротьбу де вирішується доля світу, що опинився за крок від катастрофи глобального масштабу, на порозі третьої світової війни! За графічну частину цього гостросюжетного шпигунського бойовику відповідав Єшлі Вуд, чудовий художник з Австралії, чия унікальна манера та стиль, створюють вражаючу суміш графіки та живопису.

До складу збірки Metal Gear Solid частина 1, увійдуть комікси Metal Gear Solid #1-6.


 

Мені тішить, що перекладають та видають такі комікси. Серію ігор Хідео Кодзіми багато гравців із усього світу пройшли кілька разів, вона унікальна. Тому, коли є можливість почитати комікс українською, то чого б не скористатися нею.

***

“Макбет” Ю Несбьо (Видавнича група КМ-Букс)

makbet

Події роману, який є новітнім переосмисленням відомої п’єси Шекспіра, розгортаються в повоєнний час у занедбаному індустріальному місті, де місцева поліція безуспішно бореться з наркоторгівлею.

Новий начальник поліції Дункан — ідеаліст з далекосяжними планами. Він стає чи не єдиною надією городян, втомлених несправедливістю та беззаконням, і кошмаром для кримінальників. Торгівля наркотиками зосереджена в руках двох наркобаронів; один із яких, майстер маніпуляцій Геката, має зв’язки у вищих ешелонах влади й успішно цим користується. Задум Гекати полягає в тому, щоб безперервно й підступно впливати на свідомість інспектора Макбета, командира поліцейського спецназу, чоловіка, схильного до агресії та параноїчного страху. Перед читачами розгортається історія кохання й ненависті, політичних амбіцій та пожадливості, яка дає їм можливість зазирнути в найпотаємніші закутки людської душі.


Про Ю несбьо та його манеру написання я чув дуже багато позитивних слів. Хоча ця книга не про інспектора Харрі Холе, який приніс велику популярність автору, але в будь-якому випадку хороша можливість познайомитися з автором.

***

2 thoughts on ““Так не можна” або #TRIPSHOCK. 02

    1. Та що зробиш, що фантастика, то моє) Та ще не придбав, вже може після відпустки буду тратити гроші) Окрім того маю пак, який треба прочитати, тоді відкриється квота на наступні)

      Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s