“Скеггі Згуба”. Чорно-білі вікінги

Ігор Баранько. Скеггі Згуба // – Видавництво “ЧБ”, 2018. – 168 с.


Соромно дізнаватися тільки тепер про комікс «Скеггі Згуба», автором якого є українець Ігор Баранько. Чому соромно? А все тому, що цей графічний роман уперше був виданий у США під назвою «Skaggy the Lost» у 2002 році, який узяла під своє крило DC Comics. Звучить пристойно. Трішки пошукавши, знайшов багато інформації, що тамтешня комікс спільнота сприйняла роботу Ігора досить добре й порівнювала його із мексиканським художником Серджо Арагонесом (Sergio Aragonés), але з більш детальними малюнками. Також за плечима в автора ще багато інших робіт, які він публікував із тим самим DC Comics й ще з Les Humanoides Associes.

У центрі сюжету перебуває мужній Скеггі Згуба, вікінг до останньої кісточки свого тіла. Він ще із самого дитинства марив здобути славу та великі багатства. Тому й дивуватися немає потреби, що всіма способами прагнув досягнути цього. Скеггі зібрав військо із вікінгів-однодумців, які мріють потрапити у Вальгаллу, де всі звитяжні воїни спочивають після смерті, та відправився в далеку подорож до берегів Вінланду (Північна Америка, де проживали майя). До нього дійшла плітка, що місцеві племена, скрелінги, володіють безмежним багатством. Вперед у дорогу до здобуття слави та скарбів!

skaggy

Упродовж подорожі з ним та його командою відбуваються часом кумедні, а часом магічні події, з яких їм потрібно вийти сухими із води. А це ой як не легко, бо скрелінги не такі вже і прості тубільці. Але, окрім могутності вікінгів, які не завжди могли справитися із ситуацією, їм допомагало вміння Скеггі ставати берсерком. Це такий перевертень-воїн у скандинавській міфології, який бездумно руйнує все, що трапиться йому на шляху, завдячуючи своїм надзвичайним здібностям. А ще він вміє добре пожартувати, що разом з іншим героями створює веселу, хоч і звитяжну історію.

Окрім головного героя сподобався священик (чи то піп), який супроводжував, який тільки те й робить, що потрапляє в небезпечні для себе ситуації. Спершу прогулюючись натрапляє на трьох оголених неймовірної краси дівчат, які тягнуть його грішну душу догори. Потім узагалі потрапляє в полон, де з ним відбувається багато цікавих речей. А ще жінки, їх тут багато. Вони гуляють, розмовляють, роздумують, купають і розбавляють усю ту жорстокість мужніх вікінгів.

Стиль автора відрізняється від усього побаченого мною в коміксах до цього. Малюнки в «Скеггі Згуба» є чорно-білими й намальовані тушшю, що мене приємно здивувало, бо виглядає на дуже високому рівні. Просто поєднання чорного та білого кольорів у його руках є природним і приємним, що заворожує чим далі ти читаєш. Недавно я читав «Мюнхгаузен. Правда про неправду» Фелікса Гьормана, де ілюстрації також чорно-білі. Але там художник Кіссель Бернд використовує підхід чіткого виділення об’єктів та багато відтінків сірого. А в «Скеггі Згуба» Ігор Баранько обмежився тільки двома кольорами, неймовірно деталізованими малюнками та багатьма абстракціями. Переглядаючи цей комікс вдруге я дивувався, як усі ці деталі можна зобразити в такому стилі та й ще зрозумілими для читача.

Я дуже радий, що натрапив на цей комікс через дві причини. По-перше, відкрив для себе крутого художника та письменника Ігора Баранько, що дуже відрізняється своїм стилем. По-друге, у руках у мене графічний роман, який вийшов обмеженим друком, накладом у 500 примірників і багато людей будуть жаліти, що втратили можливість почитати його. Тому, поки є можливість, ідіть придбайте «Скеггі Згуба» та насолодіться красивою графікою, веселою та звитяжною пригодою вікінгів і загадковими скерлінгами. Ще й до всього цього знайдете в цьому коміксі багато різноманітних чорно-білих цицьок, які точно припадуть вам до смаку.


3 thoughts on ““Скеггі Згуба”. Чорно-білі вікінги

  1. Сповіщення: Підсумки читацького 2018 року – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s