“Big White”. Холод та смерть

Brian Wickman, Vlad Legostev, Rachel Deeling. Big White // Brian Wickman, 2018. – 14 с.


Не перший раз я дізнаюся про українських ілюстраторів, які малюють власні комікси з акцентом на американський чи європейський ринки. Але є сотні українців, які просто вміють чудово малювати й успішно малюють ілюстрації до коміксів для закордонних авторів. Ось так випадково мені на очі потрапили роботи Влада Легостаєва, що вразили своєрідним підходом до малюнку. А після того дізнався, що він разом із Браяном Вікманом зробили цікавий ваншот «Big White», який відразу зацікавив мене після того, як я побачив обкладинку.

Спочатку хочу розповісти про світ у якому створений цей комікс. Сніг — це слово, що може описати його. Він усюди, що показується засніженими пейзажами та містом. Але світ цей холодний та небезпечний. Багато автор нам не показує, але дає зрозуміти, що люди, які скоріш за все вижили, живуть у таких собі резерваціях (бункерах), а до міста виїжджають рідко. Все тому, що повітря заражене чимось і люди змушені ходити в спеціальних захисних костюмах. А місто заполонили невідомі та жахливі монстри. Отож, маємо багато снігу, повітря, яким дихати не можна та монстрів. Сюжет тут простенький, але акцентує якраз на всій небезпеці та безвихідного становища людей. Немає потреби акцентувати на ньому, бо зовсім не залишиться для читання.

Для такого світу повинна бути створена відповідна атмосфера і Влад Легостаєв справився у цьому плані на відмінно. Його увага до деталей та вибір кольорів допомагають повністю зануритися та відчути події у коміксі. Кожна панель пророблена чітко й показує тільки те, що потрібно читачеві. Без різниці, чи це кімната маленької дівчинки, чи частина міста, усюди можна зупинитися і придивитися до дрібниць уважніше. Особливо те, що відбувається з лицем героїв під скляним шоломом після.

Форма панелей не є стандартною, вони різних розмірів та форм, ілюстрації на всю сторінку на яку накладаються інші панелі й також є багато дрібних доповнюючих, які акцентують увагу на певних моментах чи елементах. Таке розміщення мені більше подобається, бо дає можливість художнику волю для розкадровки. Розгортання розповіді також не вибиває читача, навіть, незважаючи на те, що у такому короткому ваншоті, читача перекидають між ситуаціями у різних місцях. Але найбільш ефектно виглядали панелі із динамікою, де ця увага до деталей зіграла найважливішу роль. І разом із показаними емоціями дало відчуття реалістичності подій. Хоча у деяких ментах хотілося б менший вияв емоцій, але це стиль малюнку, який спостерігається протягом усього коміксу,, тому це вже особисті смаки кожного.

Звичайно, читати ось такі історії не зовсім легко, адже за цю коротку кількість сторінок важко зануритися, оцінити та зрозуміти те, що хотіли донести автори. Мені хотілося б більше дізнатися про цей світ і думаю, що він тримав би саме своєю атмосферою, завдяки чудовим малюнкам. Але, на жаль, це всього лиш тестовий проект Браяна Вікмана , тому можемо насолодитися тільки цієї маленькою частинаою.

В такі моменти усвідомлюєш наскільки ми усі різнобічні та талановиті, а ще думаю що готові створювати власні комікси, головне знайти цікаві сюжети. Тому надіюся, що найближчим часом буду тримати в руках багато графічних історій, які вийшли з під пера українських людей. А Владу Легостаєву бажаю більше творити, адже малюнки та стиль мені подобаються.


 

One thought on ““Big White”. Холод та смерть

  1. Сповіщення: Підсумки читацького 2018 року – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s