“Джокер”. Брутальність вище червоної позначки

Браян Аззарелло, Лі Бермехо. Джокер // переклад Марини Дубини – Рідна мова, 2018. – 136 с.


Іноді з’являються автори, які беруть давно знайомого персонажа, який обріс давніми шаблонами та викручують його так, що він постає зовсім з іншої сторони. Або ж показує такі сторони, що читач ніколи б не подумав про них. Браян Аззарелло є одним із них, якмоу вдалося принести щось нове в особистість Джокера, де він розкрив увесь страшний та жахливий потенціал цього антагоніста.

Ми давно читали чи бачили історію Джокера, якого описують, як найбільш божевільного злочинця у Всесвіті DC. Але його часто зображали та ставили, як абсурдну клоунську особу, що просто одержима тим, що Бетмен ходить «святими» вулицями Ґотема. Більшість таких коміксів не приносять нічого цікавого в сюжет, а просто добавляють присутність Джокера в коміксах про Бетмена. Тут же автору разом із художнику Лі Бермехо вдалося розповісти відразу дві історії, страшну й трагічну.

Ця історія розказується очима Джоні Фроста, який поїхав забрати недавно звільненого Джокера із в’язниці Аркгем. І потім узагалі пристав до «колишнього» злочинця, щоб допомогти йому досягти минулої величі та контролю над Ґотемом. Упродовж коміксу він постійно бореться із сумнівами, зустрічаючи безпрецендентну жорстокість та брутальність з боку свого боса. Доля молодого хлопця Джоні насправді є дуже трагічною і як для будь яких злочинців ніякого світла в кінці не принесе. Спершу захват та сила, а потім біль та страждання.

А щодо Джокера, то тут ми бачимо його з двох різних сторін. З однієї, це людина, яка стоїть на краю і робить відчайдушні кроки, щоб вижити. З іншоЇ, це Джокер, який є не просто вуличним злочинцем, а божевільним лиходієм, чиї вади є сумним та трагічним результатом подолання неспокійного розуму.

Related image

Стиль малюнку Лі Бермехо узагалі можна віднести до чогось унікального, бо ту атмосферу, яку він зміг створити в цій історії є чимось неймовірним. Ці похмурі кольори ще більше дають зрозуміти усю темну сторону Ґотема та Джокера. Деякі кадри були настільки жорстокими, що хотілося закрити очі.

А ще в цьому коміксі маємо брутальність, божевілля та жорстокість, які до цього мені не доводилося зустрічати зі сторони Джокера. Цей комікс точно не можна пропускати.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s