“Старий Лоґан. Берсеркер. Том 1”. Старість, не радість

Джеф Лемір, Андреа Соррентіно. Старий Лоґан: Берсеркер. Том 1 // переклад Сергія Ковальчука – Fireclaw, 2018. – 96 с.


Лінійка «Старий Лоґан», на мою скромну думку, не найкраще знайомство із Джефом Леміром, а тим більше зв’язкою Джеф Лемір і Андреа Соррентіно. Тому я радий, що потім мені підкинули комікс «Ґідеон Фоллз» («Gideon Falls»), де я наповну оцінив Леміра, як він створює досить таки закручені сюжети із власною філософією та роздумами. А Соррентіно відкрився зовсім з іншої сторони, бо його візуальний стиль мене там вразив набагато більше.Але зараз трішки розповім про «Старий Лоґан: Берсеркер» від молодого видавництва Fireclaw (до речі, перший прочитаний комікс від них).

Після прочитання цієї арки виникло безліч питань, відповідей чи бодай натяків на які, узагалі немає. Можливо, такий задум був у автора, щоб зберегти якісь загадки та інтригу для наступних томів. Не знаю, але для мене це зіграло в негативну сторону. Тут досить багато подій і звести їх воєдино досить важке завдання, хоча якщо перечитати комікс кілька разів, то ситуація трішки прояснюється.

Лоґан (Росомаха) прокидається у 2015 році, за кілька років до трагічних подій, які відбулися оригінальній історії Старого Лоґана, де злочинці та антигерої зібралися разом та знищили Месників та Людей-Ікс. А Галк, який просто здичавів убив членів його щасливої сім’ї. Тому він вважає, що був відправлений якимось чином у минуле, щоби зупинити знищення свого світу. Лоґан рішечу вирішує зупинити першочергові події, які потім принесуть великі біди. Але чим далі він досліджує все навколо, то більше розуміє, що це зовсім інший світ, де одні марвелівські герої зістарілися, а інші змінили особистість чи стать. Сам же Лоґан старший, виважений та менш схильний до гніву, ніж у молодості.

Ми, ніби й зустрічаємо давно відомих героїв, але вони є зовсім іншими (ну це ж альтернативна Земля-616, чого жалітися). Світ куди потрапив Лоґан, герої та події в арці обросли такою кількістю питань, що без додаткової інформації розібратися просто нереально. Але точно вдалося прослідкувати біль головного героя за своїми втратами та поступове розуміння, що він перебуває десь поза своїм часом та є недоречним у цьому світі.

Художником цієї серії є Андреа Соррентіно, який має власний та незвичайний стиль малюнку. Спочатку мені все здавалося дивним та важким для сприйняття, але кілька розворотів змінили мою думку в кращу сторону. Я взагалі думаю, що інколи можеш недооцінити майстерність художника, коли сюжет просідає, бо ти злишся на одне й забуваєш про інше. Або ж навпаки. Перший том впродовж історії постійно закидає нас у спогади про старий світ Лоґана, де художнику досить цікаво вдалося зобразити пост-апокаліптичну пустку забутого світу. Щодо сучасності (ой, минулого) куди потрапив Росомаха, то складні колажі та дизайнерська робота Соррентіно пасують цій історії. Хоча спершу думка було геть іншою. А ще окремо вартує виділити колориста Марселло Майоло, який своїми сюрреалістичними кольорами ідеально доповнив вибраний стиль художника.

Видання отримало м’яку обкладинку, що не дуже тішить особисто мене. Я досить недавно почав читати графічну прозу, але вже полюбив саме тверду обкладинку. Але тут більше питання не через обкладинку, а через зшитий блок, який не дає повністю оцінити деякі панелі в коміксі. Усе інше витримано на хорошому рівні, що робить це видання справді хорошим. «Старий Лоґан: Берсеркер» є досить непоганою аркою, хоч і ставить десятки запитань без відповідей. Тому поки продовжу її читати, тим більше вже є другий том, де я надіюся отримаю відповідь на багато із моїх питань.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s