“Кладовище домашніх тварин”. Залиш мертве в землі

Стівен Кінг. Кладовище домашніх тварин // переклад Анатолія Пітика, Катерини Грицайчук. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2015. – 400 с.


Знову я повертаюся до Стівена Кінга, адже цього року хочу прочитати більше його книг. Для мене самого не зрозуміло, чому я читаю так мало романів одного з улюблених письменників. Підсвідомо я частково усвідомлюю чому так відбувається, бо розумію, що історії його класні й колись вони закінчаться. Тому таке враження захищаю себе від цього. Але вирішив для себе, що потрібно в такому підході щось міняти, а просте рішення це просто читати його книги і насолоджуватися, чи може лякатися… Стівен Кінг вважає “Кладовище домашніх тварин” найстрашнішою зі своїх книг, але чи справді це так. Бо цей письменник робить прекрасні декорації, які багатьох читачів можуть легко налякати. А все найстрашніше — це прихована думка, яку хоче донести автор.

“Бо чоловіки і жінки то квіти в долині. Вони цвітуть сьогодні, вони цвітуть, а завтра їх кинуть до речі; вік людський короткий; і згорає він, як комета в небі.”

Луїс Крід отримав хорошу посаду головного лікаря в університеті, що знаходиться у штаті Мен. Разом із дружиною Рейчел та двома маленькими дітьми вони переїжджають із великого та шумного Чикаго до маленького містечка Ладлоу, що звиклих до гамору може налякати своєю тишею та спокоєм. У них тепер є чудовий великий дім, що знаходиться недалеко від лісу, а все навколо зачаровує красивою природою. По сусідству проживає цікава та мила пристаркувата пара, Джуд та Норма, з якими головний герой потоваришував та часто теревенив за банкою смачного пива. Усе б мало бути просто ідеально, але старигань застеріг про шосе, що знаходиться занадто близько до будинку, яким машини місцевого заводу літають дуже швидко та небезпечно. А також розповів про старі індіанські землі неподалік та про кладовище домашніх тварин, де діти із містечка ховають свої улюбленців, доглядають за кладовищем та стежкою до нього. Для Рейчел уся ця ситуація виглядає дивною та незрозумілою, адже це дико, щоб діти садили квіти уздовж стежки та наводили лад на кладовищі. Містечко, індіанські землі та саме кладовище приховує багато таємниць, які новоприбула сім’я відчує на собі у повну силу. А вони просто хотіли змінити трішки своє життя.

Атмосфера роману тримає читача у постійній напрузі, бо ти просто не хочеш вірити у ті всі події, які відбуваються із героями книги. А деякі описи заставили мене скреготати зубами через речі, які там описувалися. Схожі відчуття були під час прочитання “Сяйва” Стівен Кінга, де йому вдалося розбудити мою черству до жахіть душу. Просто описи хворої людини чи містичних створінь в цій книзі мені здаються одними з найкращих, які я поки читав у творчості письменника.

“Та гадаю, хоч більшість чоловіків і не до кінця щирі зі своїми дружинами, їм нема чого соромитися перед лицем Божим. Тож заходь сьогодні ввечері, почаркуємо.”

І сюжет, і декорації, і жахливі створіння є лише інструментами у руках письменника, щоб сформувати для читача у голові візуальну картинку історії. А увесь страх, несприйняття та біль ховається у вчинках та думках людей. Люди, коли втрачають найдорожче готові піти на незрозумілі для логіки вчинки. Хоч їхній мозок розуміє, що результат буде настільки плачевним та страшним, це ніяк не може зупинити їхній біль у серці. Інколи дії Луїса здавалися дивними, але гра письменника над тим, як людський мозок викривлює та ігнорує беззаперечні факти у користь речей, які нам хочеться прийняти, відкидаючи усі недоліки, мені здалися досить цікавими та інтригуючими. Хоча було багато моментів, коли Стівен Кінг спеціально спойлерив події, які будуть відбуватися за кілька десятків сторінок. Особисто мені це погіршувало ефект неочікуваності, бо до цих моментів я підходив із міцними нервами та холодним розумом.

Обов’язково до прочитання усім кінгоманам.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s