“Аквамен: Западина”. Король із блискітками

Джефф Джонс, Айван Рейс, Джо Прадо. Аквамен: Западина. Том 1 // переклад Яніни Лимар – Рідна мова, 2018. – 144 с.


Перед новими читачами коміксів завжди стоїть питання, який же комікс вибрати, особливо, коли вони хочуть тільки познайомитися зі всесвітами Marvel чи DC. Якщо поглянути недосвідченим оком, то багато перезапусків, різні автори, які пишуть про тих самих супергероїв, різні художники. Розібратися в цьому всьому пеклі не є легким завданням. Але період The New 52 дав можливість розповісти історії улюблених супергероїв із самого початку та з іншої сторони. Тут вам не потрібно думати про попередній період «Криза на Нескінченних Землях» (хоча для повністю «навіжених фанатів» є події, які мають багато посилань на минулий період), а просто беремо основну лінійку свого улюбленого героя та починаємо читати, де дізнаємося і про його минуле, і про теперішні події, що відбуваються із ним.

Лінійка «Аквамен» Джеффа Джонса у The New 52 відіграє не останню роль і читати її потрібно, якщо бажаєте в майбутньому також читати події, які об’єднують різні лінійки цього періоду в певний момент часу, де супергерої чи просто герої займаються однією спільною справою. Для прикладу, подія «Трон Атлантиди», де Аквамен бере безпосередню участь, об’єднує серії “Аквамен” та “Ліга Справедливості”, де є певна черговість випусків у якій потрібно читати цю історію з обидвох онгоїнгів одночасно. Але зараз я пропоную, особливо новачкам, не думати про такі глобальні речі, а просто читати історію від початку до кінця (маю на увазі 52 випуски про Аквамена). А коли виникне бажання зрозуміти всі деталі певної події, то поверніться назад і перечитайте ті випуски та в тому порядку, щоб отримати максимум розуміння всього, що відбувається.

Перша арка «Аквамен: Западина» розповідає про Артура Керрі, сина простого хлопаки із морського містечка й королеви Атлантиди, який застряг поміж двох світів — земним і морським. Він не може знайти свого місця ні в одному із них, що призводить до постійної боротьби за правильне місце в цьому світі. Але ще гіршим є те, що люди вважають Атлантиду вигадкою, а самого Аквамена посміховиськом та дитячим супергероєм. Ніхто не сприймає його серйозно, навіть після стількох хороших вчинків, які врятували людські життя. Усе міняється й монстри, які вирвались із найглибшої западини тепер стоять загрозою перед людьми. Поступово ми дізнаємося і про особистість Аквамена, і про загадкових монстрів, які думають тільки про їжу, та про дотичних героїв, які мають безпосередній вплив на цю історію. Оповідь автор веде вміло та додає динаміку в місцях, де вона точно потрібна та поступово розкриває деталі зі світу Аквамена. Після прочитання в мене не було враження, що я загубив якісь важливі речі. І що головне, мені не потрібно було читати багато додаткової інформації, щоб зрозуміти події, які відбувалися в книзі.

Джефф Джонс міг би створити просту історію, де Аквамен буде виглядати сильним та дивовижним, де кожен із жителів океанських глибин та суші не посміє навіть криво подивитися в його бік. Але ж ні, автор бере кардинально інший шлях та створює супергероя з дрібкою гумору. І скажу, що саме гумор у багатьох випадках рятує цю історію, бо в деякі моменти банальні повороти просто гнітили мою супергеройську душу. Особливо в кінці… Любов нищить логіку й бажання отримати цікавий сюжет. Усе, досить спойлерів! Сподобалося, що автор не зробив героя брутальним та похмурим, щоби бути в тренді мегакрутих супергероїв. Візьмемо хоча б останню інтерпретацію в кінострічці «Аквамен», де Тхал Дрого, ой Джейсон Момоа виглядає грізним, накачаним та бородатим дядьком, який наваляє кожному хто тільки спробує сказати щось непристойне в його бік. У лінійці Джеффа Джонса Аквамен має золоте волосся, доглянуте тіло та блискучий костюм, який грає всіма барвами на променях сонця. Та загалом виглядає, як хлопчак, який не хоче перебувати в становищі, у якому опинився. Автор створив його дуже людяним із самоіронією, розумінням та добротою. Але це не означає, що він у відповідні моменти не може запхати тризуб поглибше у своїх ворогів. Навпаки він готовий до такого повороту подій. Вийшов ось такий морський король, якому співпереживаєш та бажаєш, щоб він став мужнішим та брутальнішим, адже навіть тунець дивиться на нього з насмішкою.

Важливим персонажем є також рудоволоса красуня Мера, кохана головного героя, яка живе з ним разом у маяку. На відміну від Аквамена, вона не виросла на суходолі, тому все тут їй у новинку, чим додає цікавості в цю історію. На відміну від супергероя, вона виглядає брутальнішою, жорстокішою та принциповою жінкою, яка легко може дати копняка під зад усяким негідникам. Мусить же бути баланс в аквасім’ї. Особливо ефектно виглядали бойові сцени за її участі, тоді справді видно було на що здатна ця морська рибина. Ой, чую хтось мені зараз наваляє серйозно… Морська королева, втілення сили стихії води. Окрім того Мера додає відвертості та сексуальності в цю історію. Але та любов… ламає всі кордони.

Малюнки художника Айвана Рейса гарно пасують цій історії. Він уважний до деталей та добре зображує динамічні сцени. Особливо сподобалася робота з потоками води на багатьох кадрах. І найголовніше, знає, коли потрібно додати жорстокості, а коли зобразити все спокійним та виваженим. Початок першого випуску відразу показує, що художник готовий зображати монстрів страшними та кривавими, хоча це може відлякати частину аудиторії. А на деяких кадрах Аквамен виглядає набагато ефектніше, ніж той самий Супермен з основної лінійки «Superman: Action Comics» з того самого The New 52. Особливу увагу заслуговує колорист Джо Прадо, який добре балансує між різними кадрами та віддає перевагу холодним чи теплим відтінкам. Найбільше сподобалася робота на сценах із монстрами у водяному середовищі, де тіні та кольори виглядають ефектно.

Книга виглядає досить добре з боку поліграфії та перекладу, а ховається все це щастя під твердою палітуркою та об’єднує випуски з #1 по #6, що завершують одну цілісну історію. На диво, комікс мені сподобався, тому рекомендую до прочитання через гарний сюжет і малюнок. Також це гарний варіант для того, щоб познайомитися із супергероїкою у всесвіті DC.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s