“Рукавиця нескінченності”. Шок від першоджерела

Джим Старлін, Джордж Перез. Рукавиця нескінченності // переклад Микити Янюка. – Мальопус, 2019. – 256 с.


Останніми роками кіностудія Marvel випустила в прокат багато хороших та захопливих (так і не дуже) фільмів, а в останніх «Месниках» узагалі вибила увесь дух у мільйонів глядачів. Водночас багато шанувальників графічної прози знову пригадали класику 1991 року «Рукавиця нескінченності» Джима Старлінга та Джорджа Переза, яка стала основою для успішних кіноадаптацій «Месники: Війна нескінченності» (2018) та «Месники: Завершення» (2019). Тому досить цікаво співставити першоджерело та адаптації, знаходити відмінності та схожі моменти між коміксом та фільмами. Український читач та глядач отримав хорошу можливість прочитати «Рукавицю нескінченності» рідною мовою від молодого видавництва «Мальопус», яке заявило про себе неочікувано та здивувало багатьох.

«Мальопус» пішло відразу «твердим» шляхом, а саме видало перші два свої комікси за ліцензією від Marvel у твердій палітурці. І на цьому можна було б зупинитися, але ж ні, видавництво пішло ще далі та зробило часткове лаковане покриття, що під час дотику до книги може легко задовольнити естетичні забаганки найвибагливіших читачів коміксів. До українського видання «Рукавиці нескінченності» ввійшло 6 оригінальних випусків та обкладинки до кожного синґлу, що разом складають 256 сторінок. На жаль, на кількох сторінках у виданні обрізані бульбашки із текстом через проблеми зі старими файлами малюнків (так повідомили представники видавництва), але повірте, задоволення від цього й на крихту не зменшується. Хороша якість видання разом із класним перекладом Микити Янюка вам це забезпечить.

«Рукавиця нескінченності» — це кросовер величезної кількості супергероїв зі світу Marvel, де Джим Старлін створив досить дикий на перший погляд сюжет. Злий антигерой Танос із планети Титан уже втретє кидає виклик всесвіту Marvel, хоч перші дві спроби здобути всеохопну владу зазнали краху. Але мотивація цього негідника тільки зросла, адже на цей раз він володіє силою всіх шести каменів вічності. Кожен із них є унікальним та тримає в собі надзвичайні здібності Розуму, Простору, Душі, Часу, Реальності та Сили. Маючи тільки один камінь, ти отримаєш величезну силу, але разом вони створюють неймовірної сили ворога, всемогутнього, всезнаючого або, як сам Танос себе любить називати — богоподібного.

Так само, як і у фільмі, Танос одним клацанням пальців знищив половину живих істот у всесвіті, включаючи багатьох супергероїв. Ті ж що залишилися почали формувати рятівну групу та план, щоби зупинити могутнього злочинця. Усі розуміють, що потрібно виступити проти цього чудовиська впевненою та цілісною групою, але не всі супергерої та антагоністи готові стояти пліч-опліч задля спільної мети — зупинити знищення всесвіту чи навіть буття. Проте Адам Ворлок створює справжню секретну стратегію, де не тільки об’єднав багатьох героїв Землі, але навіть зміг вмовити всесильних космічних істот, як Вічність чи Галакутас, приєднатися групи та виступити проти Таноса.

Дуже помітно багато паралелей між коміксом та фільмами, де також збираються супергерої з різних частинок всесвіту. Але в сценарії Джима Старлінга все набагато масштабніше. Тут ми можемо зустріти знайомих за кінострічками персонажів, як Тор, Галк, Доктор Стрендж, Капітан Америка, Залізна Людина, Чорна Вдова, Людина-Павук чи Віжн. Але більшість героїв для вас (якщо ви не читали багато коміксів Marvel до цього звичайно), так само, як і мені, будуть незнайомими. Той самий лідер великої групи Адам Ворлок, який є результатом експериментів групи науковців «Анклав», що був прототипом солдата, з яких мали зробити армію для завоювання світу. Перебуваючи в коконі, він випадково почув плани своїх творців і успішно втік із лабораторії. Окрім коміксів він також з’явився в додатковій сцені після титрів у кінострічці «Вартові Галактики 2», де жриця показує на закриту капсулу й розповідає про довершеність цієї істоти, яка легко може знищити Вартових Галактики, а ім’я йому дадуть Адам. Також до рятівної групи увійшли Срібний Серфер, Доктор Дум, Дрекс Руйнівник, Вогнелорд, Нова, Неймор Підводник (то вам не сексі Аквамен із фільму), Лиховісний Плащ, Циклоп, Багряна Відьма, Росомаха, Жінка-Галк та Місячний Лицар. Нічогенька така компанія про членів якої можна писати окремі статті та розбирати їхні лінійки від першої появи до сьогодення. З цього переліку можна зрозуміти, чому режисери фільмів не використали всіх цих героїв, адже потрібно було зняти десятки незалежних фільмів, а потім ще об’єднати їх усіх у єдини притомний сюжет. Але у історії Джима Старлінга вони зібралися задля перемоги чи можливо поразки, адже сила Таноса безмежна.

Танос, завдяки каменям вічності, виклав із каміння слово “Бог”, щоб показати, хто він є насправді.

Танос у коміксі й Танос у фільмі — це кардинально різні особистості, якщо не брати до уваги зовнішню подібність. У фільмі режисери показують його нам, як антагоніста, який має власне бачення розвитку всесвіту та хоче зберегти планети від самознищення через перенаселення. Але в коміксі — це просто якийсь незрівнянний психопат, який настільки захопився пані Смерть, що його безглузді вчинки тільки й доводили, що адекватністю тут навіть пахне. Звичайно, що ця жінка, яка буквально уособлює смерть, виглядає худенькою та красивою. Багато чоловіків просто б мліли за нею. Якось моторошно стало аж… Але Танос перетворив здобуття прихильності цієї пані на одержимість, де він робив великі та жахливі справи тільки задля однієї усмішки Смерті. Танос є одним із найцікавішим персонажів за яким хочеться спостерігати в коміксі, адже не зрозуміло якої могутності він досягне та на що він готовий піти, щоб досягти своєї мети.

«Рукавиця нескінченності» — без сумніву хороша класика Marvel зі стилем малюнку, який притаманний тим рокам. Але на багатьох панелях Джордж Перез видавав просто шикарний малюнок, де всі деталі та епічність сцен просто вражали. Також історія в деякі моменти сповільнювалася, що може знудити читача. Але постійне відчуття небезпеки, відчаю та страху маленькими краплями накопичувалося, що в кінцевому випадку допомагає полегшити моменти сповільнення в сюжеті через міцну напругу. Комікс — цікавий та масштабний, який видавництво «Мальопус» заховало під якісним виданням. Не пропустіть чудову можливість познайомитися із першоджерелом, яким надихалися режисери фільмів про Месників та яке точно має чим здивувати, адже «Рукавиця нескінченності» приховує багато цікавинок та відмінностей.


2 thoughts on ““Рукавиця нескінченності”. Шок від першоджерела

    1. Та не кажи, я бляха узагалі не очікував такого. Ну думав трішки буде відрізнятися від фільмів, а тут на тобі, мега кросовер 😅

      Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s