“Сага. Книга 1”. Комікс 18+

Браян К. Вон, Фіона Стейплс. Сага. Книга 1 // переклад Ярослава Стріха – Рідна мова., – 160 с.


Це один із тих випадків, коли серія, яку дочитав англійською мовою аж до шостого тому виходить українською і ти без ніяких роздумів йдеш купувати собі першу книгу для домашньої бібліотеки. Але у даному випадку беручи до рук мальсторію із трепетом переживав щодо перекладу та адаптацій імен. Тьху, аж смішно, адже перекладом займається Ярослава Стріха, яка є майстром своєї справи. Ще досі пригадую усі адаптації із графічного роману «Вартові» Алана Мура. Це було щось!

Поки не підійшли до розповіді про історію в мальописі, розкажу, що здивувало мене найбільше. А це формат самого видання, який збігається з розміром делюксових видань «Токійського привида» («Tokyo Ghost») Ріка Рімендера й Шона Мерфі чи «Чорної науки» («Black Science») Ріка Рімендера й Маттео Скалери, що виходили у видавництві Image Comics. Фіона Стейпл у «Сазі» не малює аж так деталізовано, щоби робити видання такого формату. Тому для мене це був не очевидний та досить дивний вибір. Також цю книгу не оминуло вибіркове лакування назви коміксу та деяких ілюстрацій на палітурці. Тому українське видання, окрім того, що виглядає солідно, ще не буде поміщатися тепер на ваших полицях.

Перегорнувши кілька сторінок відразу розумієш, що малюнок коміксу зачаровує й читаючи відчувається майстерність та стиль Фіони Стейплс. Тільки сідай й розглядай образи персонажів та навколишні пейзажі. Але будьте обережні, адже комікс є для дорослої аудиторії, тому тут багато відвертих сцен, жорстокості та бридоти. Але на диво все це добре вписується в загальну картину світу, чим і допомагає зробити його більш реалістичним.

Світ у якому відбуваються всі події перебуває у війні. З однієї сторони перебуває крилата раса, яка є дуже технічно розвиненою, а з іншої — рогата раса, яка володіє магією. Війна є досить специфічною так би мовити. Дві ворогуючі сили вирішили, що навіщо битися на своїх територіях та знищувати рідне. Тому перенесли бої в інші світи та інші планети, а самі спокійно жили в себе дома переглядаючи порно фільми і насолоджуючись чудовими краєвидами рідної планети. Всі інші раси примусово змушені прийняти якусь із двох сторін у війні.

spaceship.png
Космічний корабель.

Початок коміксу є досить різким та шокуючим. З першої сторінки ми потрапляємо на пологи, де народжується магічне дитя, у якої є маленькі крила та роги (то така милота я вам скажу). Одним словом не людина. Це дівчинка. Крила вона отримала від матері, Алани, а роги — від батька, Марко. Це все відбувалося в закритому гаражі, який їм надав один орендодавець. Неочікувано відбувається напад на них невідомими особами і вони намагаються врятуватися, хутко втікаючи хоч кудись. На них починається полювання у якому беруть участь кілька найманих вбивць. У такому ритмі буде проходити ця пригода майже постійно, тому готуватися потрібно до великої кількості екшену.

Алана

Alana

Алана є основним героєм серії та походить із планети Висадка і як усі інші має крила. Вона вперто вірила в праведність жорстоких військових дій її держави. Служила Алана охоронцем у в’язниці, у якій якраз зустрілася із в’язнем Марко. Згодом вона подружилася із ним через спільну любов до книжкових романів. Далі ви вже зрозуміли, кохання, цьомчики й дитина.

Марко

Marko

Отже, Марко, як ви вже зрозуміли, є представником рогатого народу. Його раса живе на супутнику Вінець, який знаходиться на орбіті Висадки. Він також володіє магією та бігає усюди зі своїм чарівним мечем, яким і косить усіх хто хоче потурбувати його новоспечену сім’ю. Він є одним із головних героїв цієї довгої серії. До подій із яких починається комікс, Марко був піхотинцем і воював у війні за свій народ. Ще із самого дитинства перед ним показали жорстокість війни, а саме звірства крилатих, що і сформувало його подальшу думку та вступ до війська. Але через кілька звірських бойовищ зрозумів, що все є якоюсь ширмою, а вони є тільки пішаками в на шахматній дошці. У нього закралися сумніви, тому вирішив закінчити цю війну для себе.

Воля

Will

Першим із найманих вбивць є Воля, який працює виключно за винагороду. Він завжди подорожує із великим кошаком, який уміє розмовляти. Воля хоч і вбивця, але моральні принципи в нього присутні. Це найманець доказав перебуваючи на Секстильоні, де мав намір врятувати шестирічну дівчинку із сексуального рабства. Він найнятий високим командуванням крилатих, щоби знайти та знищити Марко та Алану. Ще цікаво, що колись Воля був коханцем Столк, що також є іншим найманим вбивцею. З вигляду він проста людина, яка вміє користуватися зброєю.

Нишпорка

Stalk.png

Другий вільний найманець Нишпорка також викликана та відправлена, щоби знайти сім’ю разом із дитиною. Крилаті вирішили, що завжди потрібно мати запасний варіант, якщо перший не принесе результату. Також уже зрозуміло, що ця пані є в минулому коханкою Волі. Але все б нічого, якби вона не була павукоподіним створінням із вісьмома очима та оголеними цицьками. Узагалі не розумію, як вони могли займатися цим, ну ви зрозуміли, сексом. Тільки можна уявити, яка ця ходяча вбивця в справжньому бою.

Ізабель

Izabel

Ізабель є привидом дівчинки із планети Розкол, яка була вбита під час одного із боїв ворогуючих сторін. Вона має червоний та прозорий тулуб із якого вивалюються кишки. Вона зустріла Алану, коли вона із сім’єю пробувала втекти із цієї клятої планети. Ізабель уклала з Аланою угоду, що допоможе їм, а взамін вона скріпить душу із її дитиною та полетить із планети із ними. Алана спочатку дуже злилася зі свій вибір, але потім дівчина-привид стала нянею для її донечки. Дуже класною річчю є те, що Ізабель вміє створювати круті ілюзії, що не раз рятували сім’ю від загибелі.

Брехливий кіт

LyingCat.png

Брехливий Кіт є великим котом жіночого роду, що допомагає Волі в його роботі вбивці. У неї тіло є зеленим та покрите жовтими смужками. Також є здібність розпізнавати брехню, коли якесь твердження є брехнею кішка каже «Брехня». Але тут є своє обмеження, усе залежить від розуму особи. Чим розумніший співрозмовник Волі, тим важче розпізнати брехню. Ця кішка є досить загадковою та грізною.

Принц Робот IV

PrinceRobotIV.png

Він є членом королівської родини Королівства Роботів (що за тавтологія). Принц Робот IV був назначений рогатими керівником пошуку Алани та Марко, відповідно йому звітуються найманці, а він же звітується далі. Найцікавішим у зовнішності їхньої раси є телевізор замість голови. Так, так, телевізор. Виглядає трохи смішно. Але, окрім того, ще є здібність змінювати свою руку в гармату. Зараз він думає тільки про те, щоби завершити поставлене завдання, адже його дружина вагітна маленьким телевізором.

***

Це всі герої, які поки заслужили уваги. Було багато інших, але поки епізодично. Розповідь у коміксі ведеться від Лищини, дочки Алани та Марко. Але про неї розповім, коли дізнаюся ще якусь інформацію. Як ви помітили, то герої тут різноманітні й дуже продумані. А читаючи комікс ще й до того бачиш їхні емоції та переживання. Тому вважаю, що герої є найсильнішою складовою коміксу, принаймні поки що.

Ще хочу згадати про ті речі, які здивували впродовж шести розділів. Першими такими найбільш дивним для мене були відчуття, коли познайомився із расою роботів-телевізорів та Нишпоркою. Спочатку я не розумів чи вони мені подобаються, чи ні. Але згодом усе пішло, як потрібно. Менше дивуватися й більше насолоджуватися.

img01.png
Один із заворожуючих розворотів.

Далі був Секстильйон, ціла планета чи астероїд, що створений для твоїх диких та сокровенних сексуальних бажань. Звичайно, там є бізнесмен, який отримує всі прибутки. Але також потрібен і менеджер, скотар, щоби керувати сексуальними послугами. Скотар через те, що всі створіння, які перебувають у рабстві є просто тваринами у їхньому розумінні. Сюди прилетів Воля для своєї особистої втіхи. Але пішло все не так, бо скотар запропонував йому шестирічну дівчинку. А як я вже згадував у найманця присутня якась мораль, що і віднайшла десь те, що він бажає її звільнити.

6987e4a0-5973-4cb1-8715-6f98c33bfb83
Секрети планети Секстильйон.

Упродовж читання кілька разів згадувалися, що герої прямують до Ракетного Лісу, але я й не міг уявити, що там ростуть ракети. Звичайно, не прості, а ракети-дерева. Попасти в середину корабля не так просто, адже потрібно дати якийсь дар через те, що ракета ця є живою. Але всередині є все, що забажаєш душ, приймальня, вітальня, кухня. Думаю, якщо виявиться, що там є спортивний зал, то нічого надординарного в тому немає.

Ця серія звісно трохи перехвалена, та все ж це неймовірно дике та незвичне чтиво, яке принесе багато задоволення.


3 thoughts on ““Сага. Книга 1”. Комікс 18+

    1. Там є з 20 випусків від “Студії Ворон”, щоб почати. Там ніби все норм, тільки деякі імена мені не сподобалися в перекладі. Забагато нафантазували…

      Подобається

  1. Сповіщення: Підсумки читацького 2018 року – Trip w/ Book

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s