“Чорна наука”. Посібник для початківців з ентропії

Rick Remender, Matteo Scalera. Black Science, Book One: The Beginner’s Guide to Entropy // – Image Comics, – 432 с.


Рік Рімендер уже знаний у комікс індустрії тим, що придумує дуже чудові й цікаві науково фантастичні світи. А ще коли він працює в парі із художниками, які його повністю розуміють, то в комплексі виходить потужний результат. Цікаво те, що Маттео Скалера не був першим у черзі в сценариста на роль художника для його «Чорної науки». Спершу на прицілі був зовсім інший митець, але після того, як співпраця так і не почалася, Рік Рімендер запропонував долучитися до проекту талановитому італійцю.

Спочатку Скалера був, як на повідку в Рімендера, малював усе, що каже сценарист. У більшій мірі зіграло те, що сценарій та розкадровка перших випусків разом із персонажами та світами були уже до деталей продумані. Та пізніше художник проявив ініціативу та підкинув кілька класних ідей Ріку Рімендеру, у результаті чого подальша співпраця стала міцнішою і він був залучений до створення нових фантастичних світів.

У коміксі «Чорна наука», Рік Рімендер та Маттео Скалера знайомлять читача зі свіжим поглядом на класичну історію подорожі в часі та альтернативних реальностях. І це все підкріплюється «вищою» ідеєю, складними персонажами та гострими діалогами. А назва першої з двох великих оверсайз збірок «Чорної науки» не просто так називається «Посібник для початківців з ентропії», що відразу натякає про складність та неоднозначність самої історії.

«Чорна наука» — це організація, яка була створена для розробки пристрою, за допомогою якого можна подорожувати в паралельні реальності. Для цього найняли науковця Ґранта МакКея, який, так би мовити, не дуже знається на власній справі. Тому великим здивуванням стало для всіх те, що йому вдалося придумати цей хитромудрий пристрій. Перше випробування вченого стало згубним і він разом зі своєю командою потрапив у інший світ. Так сталося, що в цей момент, до нього завітали його діти, тому, на жаль, вони також опинилися в цьому вирі незрозумілих подій. Поміж внутрішніх чвар, дослідження нових світів, спроб повернутися додому — зовнішні небезпеки загрожують загибеллю не лише «чорних вчених», але й усього світу.

І тепер уявіть, що у центрі цих цікавих подій перебуває розділена сім’я, адже відносини Ґранта МакКея зі своїми дітьми є не найкращими. Він постійно віддавав перевагу власному проекту, який замінив йому дітей, часто залишався ночувати на роботі, де зраджував дружині. Тобто про тепло, любов та увагу, які вкрай важливі для дітей, можна навіть не говорити. Коли вони всі потрапили в новий невідомий світ, то науковець зрозумів у яке скрутне становище він потрапив. Тому, крім головної мети, повернутися назад додому, він почав налагоджувати крихкі стосунки із дітьми. Чи вийде це без ніяких наслідків виглядає досить сумнівно, адже секрети, які ховалися занадто довго, постійно вигулькують у невідповідні моменти. Флешбеки також допомагають скласти цілісну картину всіх взаємозв’язків між персонажами. Хоча під час читання ти суттєво не відчуваєш тих білих плям про які розповідає Рік Рімендер згадками про минуле упродовж першої збірки.

Досить цікаво було спостерігати, як у перших випусках автор намагався в кожному номері показати інший світ. Нові реальності, звісно, добре, але так можна втратити цілісність сюжету дуже легко. Тому хвала небесам, що Рік Рімендер у цьому плані видав усе, як належить. Ритм оповіді, пізнання нового світу, драматичність стосунків у сім’ї науковця та чвари в групі дослідників гарно збалансовані. Тим самим це забезпечило гарну, хоч і розмірену, розповідь упродовж усіх випусків у збірці. Пізніше автор відійшов від принципу «один випуск, один світ» і надалі дослідження нового місця розтягувалося на кілька синґлів, що дозволило докладніше досліджувати нові світи.

Я не був знайомий із творчістю Маттео Скалери до цього. Але його робота в «Чорній науці» дуже ефектна та цікава, тому його стиль ідеально підійшов для нестримної уяви Ріка Рімендера. Художнику добре вдається задати своїм малюнком тон історії. А його екшн-сцени, особливо ті, що охоплюють аж дві сторінки, є надзвичайно кінематографічними. У результаті його майстерності, художник показав неймовірної краси пейзажі незвіданих світів разом із різними расами жорстоких жаб, які дуже схожі на антропоморфних створінь із творчості Говарда Лавкрафта; кібер-індіанців, які перебувають у війні з фашистами; чи технологічно та магічно розвинені мавпи та багато інших, що відразу дивують із першого погляду. На перший погляд не поєднувані речі, Ріку Ремендеру разом із Маттео Скалерою вдавалися гармонійно та ефектно пов’язати із хорошим після-смаком після телепортації в наступний вимір.

Наостанок потрібно розповісти про це оверсайз видання «Чорної науки», яке точнісінько такого самого розміру, як українське видання «Саги» Браяна К. Вона і Фіони Стейплз від видавництва Рідна мова. Але якщо останньому, вважаю, не потрібен такий великий формат, бо малюнок Фіони Стейплз не має великої деталізації, то у випадку цього коміксу — це просто вишенька, бо спостерігання за технікою й деталями Маттео Скалери приносить багато задоволення. Image Comics окрім формату ТПБ, стандартних гардів також вирішило видавати ось такі преміум оверсайз видання, яких уже є дві товсті книги й найближчим часом нас очікує третя збірка.

У «Посібник для початківців з ентропії» увійшло 16 випусків, галерея основних обкладинок разом із варіативними, концепти персонажів, приклади малюнку від скетчів із першою розкадровкою до контуру й кольору та сценарій одного випуску. Багато смаколиків, але такі видання повинні містити такі речі, бо ж читач образиться. Щодо зручності читання такого видання, то тут уже вже багато недоліків, бо читати можна тільки поклавши комікс на стіл, бо його вага говорить сама за себе. Та все ж для колекціонування та економії грошей — це цілком хороший варіант.

А тепер стрибай в телепорт, щоб пізнати інші світи разом із героями «Чорної науки».


3 thoughts on ““Чорна наука”. Посібник для початківців з ентропії

    1. Завжди будь-ласка! Буду більше писати також про комікси, які читаю англійською. Але про видання українською не забуватиму)

      Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s